למרות הסערה: ברניסלב איבנוביץ' לא יענש

ההתאחדות האנגלית החליטה שלא להעמיד לדין את המגן של צ'לסי אחרי מקרה האלימות מול אברטון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.02.15 - 19:25
איבנוביץ' הצליח להתחמק (gettyimages)
איבנוביץ' הצליח להתחמק (gettyimages)
תחילת כתבה

לואיס סוארס נשך אותו ב-2013 וקיבל עונש הרחקה מעשרה משחקים. שנתיים אחרי, ברניסלב איבנוביץ' אולי עשה אותו הדבר לג'יימס מקארת'י מאברטון, אבל הוא אפילו לא יעמוד לדין. על אף הסערה שעורר המקרה בממלכה, ההתאחדות האנגלית החליטה שלא להעניש את הסרבי.

על פי התמונות, מגן צ'לסי נראה תופס מאחור את מקארת'י במהלך המשחק בין הבלוז לטופיז (0:1) ומצמיד את פיו לגבו של יריבו. על פי הדיווחים באנגליה, אברטון מחזיקה צילומים עם סימני נשיכה. האירוע נעלם מעיני השופטים, ובמקרה כזה, מי שדן בהשלכות שלו הוא פאנל של שלושה שופטים בכירים לשעבר, שממליצים להתאחדות כיצד לפעול בנושא.

על מנת שתתקבל החלטה להעמיד לדין, על כל השלושה להסכים לכך, אך הם קבעו שהעניין לא היה צריך להסתיים בהרחקה ובכך איפשרו לאיבנוביץ' לחמוק מעונש. לעומת זאת, מה שכן הוחלט הוא להעמיד לדין את אברטון וצ'לסי באשמת "אי שליטה בשחקנים שלהן".

"השחקנים שלי מאוד כועסים על האירוע הזה", אמר רוברטו מרטינס, "זו היתה תגובה שאנחנו לא אוהבים לראות. צריך שופט חזק למקרים כאלה, כי אסור שהם יקרו. בתמונות רואים שאיבנוביץ' עשה משהו שאסור לעשות. הוא תפס אותו מאחורה, והצמיד את הפה שלו לגב של מק'ארתי".

מוריניו, שנשאר בפער של 7 נקודות בפסגה, התעלם מהאירוע. "אל תצחיקו אותי, אל תצחיקו אותי. עוד שאלה אחת על הדבר הזה ואני הולך", אמר המנג'ר, "אני עייף כבר מכל הסיפורים האלה. אני חושב שהיתה הופעה מצוינת לשופט, שפסל גול שלנו בצדק". מוריניו בעד השיפוט.. אחרית הימים.

מנואל פלגריני וסיטי שלו כבר היו בטוחים שהם מצמקים את הפער לחמש אבל כאמור שער של וויליאן בדקה ה-89 העניק לצ'לסי ניצחון. הסיטיזנס עשו את העבודה שלהם בקלות עם 1:4 מול סטוק כולל צמד של סרחיו אגוארו. "חזרנו להיות סיטי הנורמלית, בייחוד במחצית השניה", אמר המנג'ר, "כבשנו שערים, הגענו להרבה הזדמנויות וזה היה חשוב לנו לא רק מבחינת השערים".

"זו יריבה קשה שלא פעם התקשנו מולה", המשיך פלגריני, "לכן חוץ מהניצחון עצמו, חשוב הצורה שבו הוא נעשה". בשורה טובה נוספת עבור המנג'ר היא חזרתם של יא יא טורה ו-ווילפריד בוני מאליפות אפריקה אחרי שזכו בתואר.