דיווח: אברהם גרנט מועמד לאמן את ניוקאסל

הישראלי עשוי להחליף את בניטס. גם מוריניו וגאטוסו הוזכרו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.06.19 - 18:23
יחזור לפרמייר ליג? (getty)
יחזור לפרמייר ליג? (getty)

תחילת כתבה

אברהם גרנט ידוע כמי שמוזכר תכופות באשר לאפשרות לאייש משרות אימון בליגות בכירות, כ"מועמד להחליפו" הנצחי. הבוקר (שני) האפשרות הזאת הופכת לרצינית יותר: לאחר הודעתה של ניוקאסל כי תיפרד ממאמנה בשלוש השנים האחרונות, רפא בניטס, רשת "סקיי" מפרסמת כי בין המועמדים להחליפו עלה גם שמו של הישראלי בן ה-64. לצידו, עלו גם שמותיהם של ז'וזה מוריניו (שפוטר בעונה שעברה ממנצ'סטר יונייטד) וגנארו גאטוסו (שלא ימשיך העונה על הקווים של מילאן).

אם אכן יגיע, גרנט יחזור לאנגליה אחרי כשמונה שנות הפסקה. הוא פרץ לתודעה בכדורגל הבריטי, כשביולי 2007 מונה למנהל ספורטיבי בצ'לסי של רומן אברמוביץ', ובספטמבר מונה במפתיע למחליפו של ז'וזה מוריניו בסטמפורד ברידג'. גרנט הוביל את הבלוז למאבק אליפות צמוד עם מנצ'סטר יונייטד, וגם הצליח להעפיל לראשונה בתולדות המועדון לגמר ליגת האלופות, שם הפסיד בפנדלים לשדים האדומים.

לאחר אותה עונה, אותה סיים ללא הפסד ביתי, הישראלי לא המשיך ואחרי הפסקה של שנה, הגיע שוב לתפקיד המנהל הספורטיבי בקבוצת פורטסמות' (שהוחזקה אז ע"י סשה גאידמק, בנו של ארקדי). גם כאן התרחש תסריט דומה לבלוז, כאשר הוא החליף בסוף נובמבר את מי ששימש כמנג'ר, פול הארט. למרות תנאים לא פשוטים, הוא שוב הצליח להגיע למשחק גמר: הפעם זה היה להתמודדות על הגביע האנגלי, שם הפסיד באופן דחוק לצ'לסי. בסיום אותה עונה ירד איתה ליגה, וכמה ימים לאחר מכן הגיע לקבוצתו השלישית באנגליה, ווסטהאם, שגם איתה ירד לליגת המשנה.

בשנים האחרונות, גרנט לא ממש עמד על הקווים באופן פעיל. אחרי ווסטהאם, הוא אימן תקופה קצרה בפרטיזן בלגרד, אימן במשך שלוש שנים את נבחרת גאנה (כולל הופעה בגמר אליפות אפריקה), אבל בעיקר העדיף לשמש כמנהל מקצועי, רחוק מהדשא, בקבוצות דוגמת טרו ססאנה מתאילנד ונורת'איסט יונייטד מהודו.