קרב ענקים: מייקל אואן ושירר התעמתו ברשת

הטעות של אקס ליברפול והמעבר שלא קרה. החלוצים פותחים הכל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.09.19 - 11:15
תחילת כתבה

118 שערים ב-216 הופעות ליגה בליברפול הפכו את מייקל אואן לאחד החלוצים הגדולים שלבש את המדים האדומים, מה שהיה שווה לו מעבר לריאל מדריד, אבל אחרי עונה אחת בלבד חזר לאנגליה. היעד המתבקש היה כמובן המייטירדס, אולם בסופו של דבר מצא עצמו בניוקאסל, בה לא הצליח, בלשון המעטה. מערכת היחסים בינו לבין הסמל הגדול של המגפייז באותן שנים, אלן שירר, לא הייתה מוצלחת במיוחד וכעת הם העבירו את היריבות לרשתות החברתיות עם קרב ציוצים.

אז מה הרקע לכך? באוטוביוגרפיה שלו, אואן סיפר על החוויה הרעה בניוקאסל בה כבש 30 שערים בארבע עונות כשהאחרונה הסתיימה בירידה לצ'מפיונשיפ: "הייתי צריך לסמוך על האינסטינקטים שלי, לא הייתי צריך לעבור לניוקאסל, הלב שלי אמר לי לחזור לליברפול". מלבד זאת הוא סיפר על היריבות עם שירר וטען שהוא לא היה מתאים להדריך את המגפייז בקרבות הירידה ב-2008/09.

התגובה של שירר הגיעה די מהר עם עקיצה חכמה. אגדת העבר העלה חלק מראיון של אואן בו סיפר שהוא לא היה יכול לחכות ליום בו יפרוש וכתב: "כן, מייקל, גם אנחנו חשבנו את אותו הדבר בזמן שהרווחת 120 אלף ליש"ט בשבוע".

בשלב הזה אואן כבר התחיל להתעצבן וחשף פרט לא מוכר מעברו של שירר: "אני לא כל כך בטוח שאתה כל כך נאמן לניוקאסל כמו שאתה טוען. אני זוכר שהיית ממש קרוב מאוד לחתום בליברפול אחרי שסר בובי רובסון סיפסל אותך, עשית הכל כדי לעזוב".