מה הלאה? בליגות הבכירות החלו בבניית הסגל

יונייטד, טוטנהאם ובארסה: התנודות היומיות בעולם הכדורגל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.03.20 - 19:00
תחילת כתבה

המחסור בספורט לא הוציא רק מהספורטאים את היצירתיות שבהעברת הזמן, אלא גם מהקבוצות עצמן - מה שפתח, קצת מוקדם מהצפוי, את משחק הכיסאות בכדורגל העולמי. ברצלונה, מנצ'סטר יונייטד, טוטנהאם ואחרות, בתקשורת העולמית טוענים: הקבוצות כבר החלו לחשוב על העונה הבאה.

מתחילים באנגליה. האיש המסקרן ביותר ברשימה כנראה, זה שבנה קבוצה אחת בחמש העונות האחרונות וגם היא הייתה כישלון, הוא ז'וזה מוריניו. ב'סקיי ספורט' הבריטי חשפו היום שהמיוחד יקבל אשראי גדול במיוחד, אם הקורונה לא תמנע זאת ממנו, על סך 145 מיליון פאונד - זאת אחרי חיסכון לא אופייני בחלון החורף.

כזכור, בקדנציה הקודמת שלו באנגליה, מוריניו הוציא מעל 400 מיליון יורו בשנתיים וחצי ביונייטד - מה שגרר לא מעט ביקורות וטענות כי הוא "הזדקן". אבל הפעם מוריניו ינסה לעשות את הדברים אחרת, ובתור התחלה הוא הציב את מרסל סביצר, כוכב לייפציג שכבש מולו צמד באלופות לא מזמן, בראש רשימת הרכש שלו.

אבל סביצר לא לבד: שחקן נוסף שמעניין את הפורטוגלי הוא מגנה הימני של ניס, יוסף אטאל, כמו גם מגנה השמאלי של נוריץ', ג'מאל לואיס. בגזרת הבלמים, מי שעשוי להגיע במפתיע הוא אדר מיליטאו, שחתם בריאל מדריד בקיץ האחרון ולא התאקלם, כאשר בקישור המועמד המוביל הוא ג'ופרי קונדוגביה, קשרה של ולנסיה.

האקסית של מוריניו, יונייטד, החלה גם היא לחשוב קדימה והמהלך הראשון בשרוול של אולה גונאר סולשיאר הוא הארכת השאלתו של אודיון איגהלו משנחאי שנואה הסינית. על פי ההסכם הנוכחי, איגהלו צריך לחזור לסין ב-31 במאי, אך השדים האדומים צפויים להאריך את ההתקשרות עד ה-30 ביוני על פי 'סקיי ספורט' - זאת למרות השיתוק שהנחילה מגפת הקורונה.

גם בארסה התחילה לעבוד, כשאר הדיווחים השונים טוענים שקיקה סטיין יהיה זה שיבנה את הקבוצה. ב'בילד' הגרמני דיווחו היום שהקטאלונים הגישו הצעה על סך 40-50 מיליון יורו על אלאסן פלאה, חלוץ בורוסיה מנשנגלדבך, שהיה מיועד להגיע כמחליף של לואיס סוארס ועוסמאן דמבלה - אך העסקה לא יצאה לפועל.

במקביל, בבארסה מנסים להאריך את חוזה של השוער טר שטגן, שמסתיים ב-2022. גם בזמנים קשים מבחינת המועדון, כשהיחסים עם השחקנים עלו על סרטון והכדורגל לא מרשים, ישנה תמימות דעים בנוגע למעמדו של השוער הגרמני. לכן, בקבוצה קיבלו החלטה להאריך את ההתקשרות עימו עד 2024, כאשר תוגש לו הצעה שתשודרג מעונה לעונה - הצעה שתציב אותו בצמרת המשתכרים, מיד אחרי מסי וגריזמן.