סיפור אגדה: כך פרגוסון שכנע את כריסטיאנו

סוכן העל, ז'ורז'ה מנדש, חשף מה הביא את רונאלדו ליונייטד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.04.20 - 16:14
תחילת כתבה

כשמסתכלים לאחור כיצד הפך כריסטיאנו רונאלדו לאחד השחקנים הטובים ביותר ששיחקו את המשחק, אפשר לתקוף זאת מכל מיני זוויות: הילדות הקשה, הצוות המסייע הנהדר במדריד, האופי והעבודה הקשה וכן גם סוכן טוב שידע לנתב את הכישרון שלו למקום הנכון. עוד אלמנט מרכזי להצלחה של הפנומן הפורטגלי הוא המאמנים שהדריכו אותו, אחד כזה הוא אלכס פרגוסון. המנג'ר הבריטי האגדי סומן על ידי סוכנו של רונאלדו, ז'ורז'ה מנדש כמי שאחראי לעליית המטאור הזה שנקרא כריסטיאנו רונאלדו.

סוכן העל סיפר כיצד אלכס פרגוסון היה "נואש" לשים את ידיו על ההבטחה הגדולה מספורטינג, שהיה אז בסך הכל בן 18. מנדש אמר בראיון, שבסופו של דבר הדמות הכי חשובה בכל מעבר היא המאמן. "כל המועדונים רצו אותו (רונאלדו). אבל כולם רצו שישתפשף עוד עונה כמושאל לספורטינג ליסבון. היחיד שהסכים לקחת אותו באופן מיידי היה אלכס פרגוסון. לא היה לי ספק שזה הדבר הנכון ביותר".

מנדש אמר שבזמנו, הוא ראה ביונייטד כקבוצה האידיאלית לקלוט את הכישרון הפורטוגלי שעוד יהיה עתיד לכבוש את הכדורגל העולמי, והסביר מדוע צדק גם בדיעבד: "אני בטוח שאם היה נשאר בספורטינג, הוא לא היה מקבל מחצית מההזדמנויות שקיבל בעונתו הראשונה ביונייטד. בסיום אותה עונת בכורה אגב, הוא נבחר לשחקן המצטיין של האוהדים".

שלוש אליפויות, גביע אנגלי אחד, שני גביעי ליגה וכמובן זכייה אחת בליגת האלופות, הם סך התארים שהשיג רונאלדו יחד עם מנצ'סטר יונייטד. כמו גם, הזכייה הראשונה שלו מתוך חמש בבלון ד'אור בשנת 2008. ללא ספק עבודה טובה שלו והימור מדהים של פרגוסון.