הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אושיי לא הצליח לנשום": כשהמגן פגש את רונאלדו

פרדיננד נזכר: "אני וסקולס אמרנו שחובה לצרף אותו ליונייטד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.04.20 - 19:36

עוד לפני שכריסטיאנו רונאלדו עבר למנצ'סטר יונייטד, הוא דאג שיזכרו אותו במועדון טוב מאוד. ב-2003 השדים האדומים הגיעו לליסבון, למשחק מול ספורטינג כדי לחנוך את אצטדיונה החדש. בין 11 היריבים על הדשא, בלט לעיני ריו פרדיננד קשר פורטוגלי בן 18, שבבוא הימים יהפוך לאחד השחקנים הגדולים בכל הזמנים. בלם העבר של יונייטד סיפר במהלך משחק פיפ"א 20 ברשת, על הפעם הראושנה בה ראה את CR7.

"שיחקנו נגד ספורטינג ב-2003 וכשירדנו למחצית ג'ון אושיי היה צריך מיכל חמצן לידו כדי לנשום", נזכר פרדיננד במגן ששמר על כריסטיאנו רונאלדו. "הוא היה מפורק לחתיכות, ג'ון ישב בחדר ההלבשה והתנשף. אמרנו לו להתקרב יותר לכריסטיאנו כדי לעצור אותו, אבל הוא אפילו לא הצליח לדבר מרוב עייפות".

"למען האמת, אני, פול סקולס וניקי באט עמדנו שם ואמרנו שהילד הזה לא ייאמן ואנחנו חייבים להחתים אותו", הוסיף שחקן העבר האגדי, "דיברנו עם אלכס פרגוסון ואחרי המשחק התעכבנו בערך שעה וחצי, ואז אמרו לנו שהם סוגרים את העסקה כדי להחתים את רונאלדו כאן ועכשיו".

12.25 מיליון ליש"ט שילמה יונייטד על כריסטיאנו, שהצליח לבסס את עצמו כאחד הגדולים בתודלות המועדון לפני שעזב לריאל מדריד ב-2009.

"הוא היה השחקן הראשון שבנה סביבו קבוצה של מאמנים", סיפר פרדיננד, "היינו שכנים ולפעמים הייתי רואה בבית שלו 15 אנשים. שאלתי אותו 'מי כל האנשים האלה אצלך בבית, אתה לא מתכוון להירגע?', והוא הציג אותם, היו שם בין היתר פיזותרפיסט, מדען ספורט, מעסה. חשבתי לעצמי שרונאלדו משוגע".