אלכס פרגוסון: השיחה המרגשת של המנג'ר עם שחקניו

פטריס אברה חזר לגמר 2008, בו יונייטד גברה על צ'לסי בליגת האלופות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.05.20 - 22:13
תחילת כתבה

שבע שנים עברו מאז שסר אלכס פרגוסון הניח את המפתחות במנצ'סטר יונייטד. אחרי שזכה באליפות 13 פעמים ב-27 שנה באולד טראפורד, "פרגי" נפרד בטקס מרגש ופרש. הקריירה של פרגוסון ביונייטד ידעה הרבה שיאים, אבל רגע אחד מיוחד התרחש במאי 2008, עת זכתה הקבוצה בפעם השנייה תחת פרגוסון בליגת האלופות, אחרי שגברה בגמר על צ'לסי.

פטריס אברה, מי שפתח ב-11 של יונייטד באותו גמר, חשף לאחרונה את השיחה האחרונה של פרגוסון לפני ששלח את שחקניו אל הדשא של הלוז'ניקי במוסקבה. "ישבנו בחדר ההלבשה, ופרגוסון אמר לנו: 'אני כבר ניצחתי. אנחנו לא צריכים לעלות למשחק הזה'. הסתכלנו עליו נדהמים - מה זאת אומרת? המשחק אפילו לא התחיל".

"ואז פרגוסון הסתכל אליי ואמר: 'תסתכלו על פטריס. הוא גדל עם 24 אחים ואחיות. רק דמיינו מה אמא שלו היתה צריכה לעשות כדי להביא אוכל הביתה!.. תסתכלו על ויין (רוני). הוא גדל באחת השכונות הכי קשות של ליברפול!... תסתכלו על ג'י (סונג פארק, הדרום קוריאני). הוא הגיע לכאן כל הדרך מדרום קוריאה!"

"וככה הוא עבר, שחקן אחרי שחקן, והביא את הסיפורים שלנו. ואז הבנו שהוא מתייחס לאחווה בינינו. לא היינו רק קבוצת כדורגל עבורו, אלא אנשים מכל העולם, מכל מיני תרבויות, גזעים ודתות, והיינו שם כדי להילחם במוסקבה למען אותה המטרה". 'זה הניצחון שלי!', הוא אמר לנו נרגש. לכולנו היתה צמרמורת. ואז יצאנו החוצה וזכינו בליגת האלופות. זו מנצ'סטר יונייטד. זו הסיבה שאני אוהב כל כך את המשחק הזה", הוא סיכם.

שבע שנים ארוכות נפרדו מאז המנג'ר הסקוטי נפרד ממנצ'סטר, ומאז היא ידעה תקופת יובש ארוכה למדי. מאז היו שם מויס וגיגס, ואן חאל ומוריניו, והיום גם אולה גונאר סולשיאר, אבל הם לא הצליחו להחזיר את יונייטד לפסגות שהביא אותם פרגי. רבים תוהים מהי הסיבה; כנראה שהיא נעוצה ברגעים כאלה, ביכולת של פרגוסון לגרום לשחקנים, מכל העולם, לשחק בשבילו.