ממשיכה להתחמש: דיוגו ז'וטה חתם בליברפול

הקשר הפורטוגלי (23) הצטרף מוולבס תמורת 41 מיליון ליש"ט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.09.20 - 19:00
תחילת כתבה

קיץ שקט יחסית עבר על ליברפול עד כה, אך ביומיים האחרונים נראה שאלופת אנגליה מעלה הילוך לקראת העונה הקרובה. אחרי שאתמול הודיעה על הצטרפותו של טיאגו אלקנטרה, קבוצתו של יורגן קלופ הכריזה היום על רכש נוסף - דיוגו ז'וטה שהגיע מוולבס תמורת 41 מיליון ליש"ט, שיכולים להגיע ל-45 מיליון ליש"ט בהתאם לסעיפים ובונוסים שונים. הפורטוגלי, שיכול לשחק כקשר התקפי, שחקן אגף, חלוץ שני וחלוץ, חתם לחמש שנים במועדון.

ז'וטה בן ה-23 הוא הרכש השלישי של האדומים הקיץ, אחרי קוסטאס צימיקאס וטיאגו אלקנטרה, ולאתר הרשמי של הקבוצה אמר: "זה רגע באמת מרגש עבורי ועבור המשפחה שלי. לאורך כל הדרך, מאז הילדות, רציתי להצטרף למועדון כמו ליברפול - אלופת העולם. זה לא ייאמן. אני רק רוצה להתחיל. זו אחת הקבוצות הטובות בעולם, וכרגע הטובה ביותר, כי היא אלופת העולם. כשמסתכלים על הפרמייר-ליג, תמיד רואים את ליברפול כאחת הקבוצות הגדולות במדינה, ואי אפשר לסרב לה. אני רק רוצה לבוא, לתת את הכי טוב שלי בתקווה להפוך לאופציה טובה בליברפול".

ז'וטה, שהגיע אחרי שלוש עונות בוולבס, ילבש את חולצה מספר 20 שאיתה שיחק אדם ללאנה שעזב: "אני שחקן קבוצתי. אני משחק מקדימה והתפקיד שלו הוא למצוא דרך להבקיע ולבשל שערים, ולזה הם יכולים לצפות ממני, שתמיד אתן את הכי טוב שלי. אני תמיד אנסה לעזור לקבוצה בדרך הטובה ביותר והאוהדים יכולים לסמוך עליי כי אני אחד מהם ואתן הכל".

ז'וטה החל את הקריירה בפסוס פריירה, וב2016 עבר לאתלטיקו מדריד, אך לא שיחק במדיה והושאל לפורטו ולוולבס, שרכשה אותו בקיץ 2018. מאז, הספיק הפורטוגלי להבקיע 44 שערים ולבשל 19 שערים ב-131 שערים במדי הזאבים, לצד ארבע הופעות ושער אחד במדי נבחרת פורטוגל. כעת, הוא יקווה לעשות קפיצת מדרגה משמעותית בקריירה.