ליגת האלופות בוומבלי: סיטי וצ'לסי נפגשות

המאזן של פפ והנתון ההיסטורי של טוכל. ההכנות לחצי הגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.04.21 - 12:24
תחילת כתבה

מנצ'סטר סיטי נגד צ'לסי, פפ גווארדיולה נגד תומאס טוכל, התכולים נגד "הבלוז". חצי גמר הגביע האנגלי ייצא לדרך מחר (שבת) עם אחד המפגשים המרתקים שיש לממלכה להציע, כששתי נציגות הפרמייר ליג שנותרו בליגת האלופות ינסו להתקרב לתואר נוסף העונה.

החבורה של גווארדיולה תנסה להמשיך בעונה ההיסטורית שלה, כשחלום הקוואדרופל של הסיטיזנס עדין חי וקיים. אחרי שהעפילה ברביעי לחצי גמר ליגת האלופות ותפגוש את פ.ס.ז' (2:4 על בורוסיה דורטמונד בסיכום משחקי רבע הגמר), כמעט והבטיחה את האליפות המקומית ותפגוש את טוטנהאם בסוף החודש לגמר גביע הליגה, העונה של התכולים קרובה כחוט השערה מלהפוך לבלתי נשכחת.

ויש למוליכת הפרמייר ליג סיבות רבות לאופטימיות. מעבר ליכולת הגבוהה של חניכיו, פפ יכול לאחוז בהיסטוריה הלא רחוקה שמשרתת אותו היטב. המאמן הקטאלני מעולם לא הפסיד לתומאס טוכל בכל אחד מחמשת המפגשים בין השניים (שלושה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו).

אך לא רק ההיסטוריה האישית בין המאמנים עומדת לטובתו של פפ. מאז שיפוצו של וומבלי ב-2007, הקבוצה ממנצ'סטר מעולם לא הפסידה ללונדונים באיצטדיון הלאומי (שני ניצחונות ותוצאת תיקו אחת). יתרה מכך, צ'לסי אומנם ניצחה בשבעה משמונת חצאי הגמר האחרונים שלה בכל המסגרות, אך הפסדה היחיד היה לסיטי אי שם בשנת 2013.

אך יש גם נקודות לחיוב עבור טוכל וחניכיו. מאז הגיע המאמן לקווים בסטמפורד ברידג', קבוצתו ללא הפסד מחוץ לאיצטדיון הביתי (שבעה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו). למעשה, הפעם האחרונה בה הפסידה מחוץ לביתה היתה בינואר כשפרנק למפארד היה האיש על הקווים.

למעשה, אם טוכל יעפיל לגמר הגביע האנגלי, הוא יהפוך למאמן הגרמני הראשון בהיסטוריה שמגיע למעמד המכובד. מבחינת המועדון, צ'לסי תוכל להפוך לקבוצה השלישית בטיבה באנגליה מבחינת הופעות בגמר הגביע (15), כשתהיה מאחורי מנצ'סטר יונייטד (20) וארסנל (21).