הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אנחת רווחה: "האוהד מתקשר ומגיב לסביבתו"

ניוקאסל הודתה לאוהדים על הטיפול, וגם: העדות של ז'ינולה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.21 - 00:07
(getty)
(getty)
תחילת כתבהדממה דקה אפפה את יציעי הסנט ג'יימס פארק. דממה לא אופיינית, אבל מתבקשת. האצטדיון היה מלא עד אפס מקום, אבל מעל הכל בלטה תחושת הריקנות. התחושה שהכדורגל משחק תפקיד משני. זו היתה התחושה אמש (ראשון), כאשר אוהד ניוקאסל התמוטט ביציעים, במהלך המשחק בין הקבוצה הביתית לבין טוטנהאם. המקרה הוביל להפסקת המשחק, שחודש כעבור רבע שעה.

ניוקאסל אמנם הפסידה 3:2 לספרס, אבל תשומת הלב בסיום הלכה פחות למשחק - ויותר למה שהתחולל ביציעים, לאוהד אחד. ראשית, הבשורות המרגיעות הגיעו מכיוון בית החולים: ניוקאסל הודיעה כי מצבו של האוהד התייצב, והוא מגיב לסביבתו.

"המועדון מעוניין להודות לאוהדים, שבפעולה מהירה התריעו - ולאלה שביצעו טיפול מיידי, כמו כן לרופאים שניהלו את הטיפול היטב, בעזרת הדפיברילטור שהיה קרוב לאירוע", הודיע המועדון בחשבון הטוויטר, "אנו שולחים את איחולינו לאוהד ולאוהביו, ואנו מקווים להחלמתו המהירה".

אדם נוסף שבלט באירוע היה המגן הספרדי, סרחיו רגילון. שחקן טוטנהאם היה זה שהתריע בפני השופט, אלכס מארינר, ולמעשה הוביל להפסקת המשחק כבר בדקה ה-41, מה שאפשר את הטיפול המהיר באוהד. אחרי המשחק, רגילון צייץ: "כדורגל אינו הדבר החשוב ביותר. החלמה מהירה".

זווית מעניינת ובלתי צפויה הגיעה מכיוונו של דויד ז'ינולה. הצרפתי, שחקן ניוקאסל בעברו, פרשן את המשחק עבור רשת "סקיי" - והיה לו קשר מעניין לאירוע שהתרחש ביציעים: לפני חמש שנים, ב-19 במאי 2016, ז'ינולה השתתף במשחק צדקה בצרפת, כשבמהלכו הוא התמוטט על המגרש כתוצאה מהתקף לב, ואף הגיע למצב של קומה. מיידית, בוצעה בו החייאת לב ע"י כדורגלן העבר פרדריק מנדי, כשדקות לאחר מכן הגיע הצוות הרפואי עם הדפיברילטור - ולמעשה הצילו את חייו.

"מאוד חשוב שיש את המכשיר הזה", הוא אמר במהלך השידור, "זה מחזיר אותי לזכרונות מוזרים. מאוד חשוב גם שאנשים יודעים לבצע את ההחייאה, כי זה מה שהציל את חיי. במשך 12 דקות הייתי מת, ובכל דקה היה סיכוי גדול יותר שהמוח שלי היה נפגע". סמוך לאירוע, הוא הודה: "תודה לאל שמישהו היה לידי והחייה אותי".