ליגת העל - עונה סדירה 2022/2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סיעת עוז משיבה: חלוץ מסוכן לעתיד הכדורסל בארץ

אחרי שטען יו"ר האיגוד ש-"המציאות כאן היתה הרסנית", הגיבה סיעת עוז בחריפות: "חלוץ שכח שהוא מונה בקומבינה, הוא אינו מבין חצי דבר בניהול כדורסל"

רועי גלדסטון  22.01.14 - 11:43

אחרי הראיון שהעניק אמש יו"ר איגוד הכדורסל דן חלוץ, הגיע מכתב זועם מסיעת עוז שכותרתו: "דן חלוץ מהווה סכנה לעתיד הכדורסל בישראל". כזכור, חלוץ טען כי "המציאות כאן היתה הרסנית ולא בונה. כולם ניגחו את כולם". על צביקה שרף, יו"ר סיעת עוז אמר: "מי שחרט על דגלו אתיקה, ראוי שיבחן את טענותיו".

מכתב סיעת עוז:

דן חלוץ חשף עצמו לתקשורת בראיונות חסרי בשורה, ומתובלים במלים ריקות מתוכן. הוא שכח שלאחר עשרות שנים של שליטת מרכזי הספורט בכדורסל, נערכו בחירות חופשיות. הוא שכח, שאת הכסא שלו, כיו"ר האיגוד, הוא קיבל רק לאור המאבקים של סיעת עוז לטובת הקבוצות והספורטאים, ונגד השחיתות, ואפילו שכח, כי הוא כלל לא נבחר על ידי הציבור אלא מונה בקומבינה של חמשת המרכזים.

אנשי מכבי והפועל שולטים בחלוץ, שלטון ללא מיצרים. מביך לראות, איך צועקים עליו אלה, בישיבת הנהלה, תוך ניצול העובדה כי הוא אינו מבין דבר וחצי דבר בניהול כדורסל ובכדורסל, ובעיקר אינו רוצה ללמוד דבר.

במשך חמישה חודשים, ניסה חלוץ למנות את עצמו לתפקידים בניגודי עניינים ונכשל. הוא מנסה בכל כוחו למנות את אנשי מכבי והפועל, לתפקידים למרות שהם מצויים בניגודי עניינים חריפים, וכל אחד ישאל את עצמו - מדוע?

לעומת זאת - דני חלוץ התנה את מינויו של צביקה שרף כיו"ר הוועדה המקצועית, בסתימות פה של צביקה ושל סיעת עוז, ולאחר שצביקה לא היה מוכן לתכתיבים הפסולים האלה, הוא לא בתפקיד. כולם רואים שחלוץ מובל, מולך ולמעשה נשלט על ידי המרכזים באופן טוטאלי. כל רצונם מתבצע. מה שאינם רוצים - לא מתבצע.

היעדר השקיפות הגיע בתקופתו של חלוץ, לשיאים חדשים. המרכזים עושים בו שימוש להסתרת חומר מחברי ההנהלה והטלת איסורים על מוסדות הביקורת הפנימיים לבדוק נושאים שעלולים לחשוף שחיתויות.

סירובו של חלוץ ללמוד ולהכיר את עולם הכדורסל, ורפיסותו הפומבית מול המרכזים השולטים באיגוד, פוגעים בקבוצות ובאגודות. כך, סירובו של חלוץ לדרישת סיעת עוז, ולהנחיות רשם העמותות, לאפשר גם לקבוצות הנוער להשתתף בהצבעה בבחירות באיגוד, ובכך להגביר את עצמאות האיגוד.