ליגת העל - עונה סדירה 2022/2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יורם חרוש הגיש תלונה רשמית כנגד ירון זריף

הפרשה שהחלה בהתנגדות של שופטים למינויו של זריף לנציגם באיגוד, מסתעפת. מנהל מחלקת הנוער בהפועל ת"א טוען: "זריף השמיץ וגידף במשחק של בניו, יש להשעות אותו מכל תפקיד באיגוד". תגובתו של זריף תובא כשתושג

רועי גלדסטון  16.02.14 - 15:01
עוד מכתב תלונה, הפעם מיורם חרוש. זריף
עוד מכתב תלונה, הפעם מיורם חרוש. זריף

בימים האחרונים איגוד הכדורסל ואיגוד השופטים כמרקחה סביב מינויו האפשרי של ירון זריף ליו"ר איגוד השופטים, לאחר פרישתו בקיץ מפעילות כשופט בליגת העל. מקור הסכסוך בשנה שעברה, כאשר לא פחות מ-19 שופטים החברים באיגוד חתמו על מכתב שמוען ליו"ר איגוד הכדורסל דאז, אבנר קופל, ובו הם טוענים כי הם לא רואים בזריף (יו"ר נציגות השופטים) כנציג מטעמם.

הסיבות הרשמיות להחלטת 19 השופטים שמורות עמם, אולם יש לציין כי בתחילת שנת 2010 נעצר זריף על ידי רשות המיסים בחשד שלא דיווח על כל הכנסותיו משיפוט משחקים בחו"ל, ובעקבות פרשה זו הושעה משיפוט. לאחרונה הוא חזר למגרשים, וכאמור בקיץ אמור לסיים את תפקידו על הפרקט.

מרבית משופטי האיגוד זועמים על כך שזריף הביא ספונסר לאיגוד השופטים, והחליף את חולצות השופטים בגמר גביע המדינה ברגע האחרון. מנכ"ל איגוד השופטים, יעקב בן שושן, כלל לא ידע על כך והעניין נעשה מעל ראשו, בתיאום ישיר מול דני חלוץ. בשיחה עם אתר ערוץ הספורט הביעו אותם שופטים דאגה לנוכח העובדה כי שופט פעיל הפך ל"עסקן", שמגייס ספונסרים ועוסק בדברים לא תקינים תקינים ואינם שיפוט כדורסל נטו. "שופט חייב להתעסק רק בשיפוט", אמר שופט בכיר, "הרי מי שמביא ספונסרים לאיגוד השופטים צריך לקבל הסכמות לעניין, מכאן שמדובר באינטרסים ועניינים שאסור לשופט לעסוק בהם".

היום הגיעה תלונה נוספת כנגד זריף, והפעם מהמנהל המקצועי של מחלקת הנוער בהפועל ת"א - יורם חרוש. במכתב שמוען ליו"ר איגוד השופטים ראובן וירובניק, וכותב גם ליו"ר האיגוד דני חלוץ, היועץ המשפטי לאיגוד עו"ד רונן ויינברג ויו"ר הפועל ת"א רמי כהן, מגולל חרוש סיפור חדש.
על פי המכתב, לזריף תאומים בני 17 המשחקים בקבוצות מחלקות הנוער של הפועל ת"א. חרוש טוען כי מזה זמן מה זריף "משמיץ, מגדף ומקלל" את חרוש. הרקע: פתיחת האקדמיה לכדורסל של הפועל ת"א בכפר הירוק - לה מתנגד בחריפות זריף. חרוש מציין כי ב-13 בפברואר, בהפסקת המשחק בליגה הארצית לנוער בין הפועל אוסישקין ת"א למכבי רחובות, חצה זריף את המגרש ושוב קילל את חרוש: "זבל, חלאה".

עוד מתוך המכתב: "במשחק נכחו בין השאר שחקנים צעירים של האגודה והאקדמיה, הוריהם, אורחים, שחקני וצוות האגודה האורחת (מכבי רחובות), חברי הנהלה ואורחים נוספים, אשר כולם היו בהלם לנוכח ההתנהגות שלוחת הרסן, במיוחד מדמות אשר מוכרת להם כשופט כדורסל בכיר. אני פונה אליכם על מנת לקיים בירור יסודי ולמצות את הדין על מעשיו והתנהגותו המבישה והמחפירה של ירון זריף. בשלב הראשון אני מבקש להשעות את ירון זריף משיפוט ומכל תפקיד רשמי באיגוד ולהעמיד אותו לדין. הדברים מקבלים משנה תוקף במיוחד לאור העובדה שמחלקות הנוער חרתו על דגלם את הנושא החינוכי, אשר מעשיו של ירון זקיף הם ההיפך הגמור מכך".

ירון זריף מסר בתגובה: "מפאת הכבוד של הפועל ת"א והנהלת הקבוצה לא אגיב לדברים. הם יודעים למה אני כועס על חרוש ואם ירצו, הם יספרו".