הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

וויצ'יץ': הכל ייראה שונה אם לא נזכה באליפות

המנהל המקצועי של מכבי ת"א ירד לקרקע אחרי ההפסד לאילת. גיא גודס על הנבחרת: "בזמני, כולם הגיעו. זה היה כבוד גדול"

רועי גלדסטון  27.05.14 - 18:26
תחילת כתבהאלפים מאוהדי מכבי ת"א המשיכו גם היום להגיע למוזיאון הקבוצה ולהצטלם עם הגביע. בתוך כך שוחחנו עם אנשי מכבי על הסוגיות הבוערות. פציעתו של יוגב אוחיון, בקשות השחרור מהנבחרת ומצב הקבוצה. "אני מאוד מתרגש להיות פה בהיכל התהילה" אמר גיא גודס, "המון אוהדים מגיעים, מצטלמים עם הגביע וממש מרגישים חלק מזה. זה פעם ראשונה בשבילי וזה מחמם את הלב".
על אוחיון אמר עוזר מאמן מכבי ת"א: "ברור שיוגב שחקן מאוד משמעותי בקבוצה, זה פוגע בנו כמובן גם ברמה המקצועית וגם מקצר את הרוטציה בחוק הרוסי. בדרך כלל, כשמישהו נפצע מישהו אחר צריך לבוא ולתת את העזרה שלו. אחרי שהוא נפצע ולא היה בפיינל פור נצטרך אותו עכשיו בשיא כושרו כדי לעזור לקבוצה לזכות באליפות. כבר ביום חמישי מחכה משחק לא פשוט מול אילת. קבוצה טובה וחזקה ומסוכנת".
ֿ
על בקשות השחרור מהנבחרת אמר גודס שמשמש כעוזרו של ארז אדלשטיין: "אלו דברים שכולנו שמענו וכל אחד עם סיבותיו ובעיותיו. בזמנו, היינו באים לנבחרת בכל מצב, גם בקיץ לאליפות אירופה, שראינו בזה כבוד גדול, אני חושב שזה הדבר שצריך להוביל את שחקני הנבחרת. לפעמים באמת צצות בעיות נכונות ונצטרך לפתור אותן ולפעמים פחות נבדוק כל דבר לגופו של עניין, אבל אין ספק שבסופו של דבר אנחנו צריכים את השחקנים הטובים והאיכותיים בנבחרת כי תפקידה של הנבחרת להצליח וזו נבחרת של כולם".

דורון ג'מצ'י, ששיחק בנבחרת ישראל 16 שנים התייחס לסוגייה: "אני מנסה לקחת את הדברים בפרופורציה הנכונה מבלי להכנס לשמות. ברור שלנבחרת צריכה להיות מחוייבות מעל ומעבר לכל דבר. יש עניין של דינמיקה וצריך לבחון כל מקרה לגופו, כמו המקרה של אוחיון שמדובר במצב בריאותי ואני לא מעורה בפרטים. אם יש שחקנים שלכאורה, ואני נזהר כאן, מנסים להתפנק ומתייחסים למשחק שלהם בנבחרת כאילו לא בא לי ואני לא אקבל מספיק דקות, קראו לי פעם ולא קיבלתי במה, ואומר לך את זה מישהו שבמשך 16 שנה התעקש שלא להפסיד שום ארוע של הנבחרת וזה לא היה פשוט. בתור מי ששירת בצבא וקיבל הקלות בגלל היותי שחקן מצטיין אני לא רואה מצב ששחקן לא יהיה מעוניין להגיע לנבחרת ישראל ואני זהיר במילותיי. לגביי טיוס, אני חושב שיש הבדל בין המתאזרחים לבין אלה שנולדו כאן ואני בטוח שארז יעמיד את ההרכב הכי חזק שהוא יכול להעמיד".

ניקולה וויצ'יץ' הוסיף על הקושי של מכבי אמש ללא סופו: "ברור שסופו חשוב אנחנו יודעים את זה כל השנה, הוא חלק מרכזי בהצלחה שלנו אבל יש לו חום 39 מעלות ואי אפשר לתת לו לשחק, נקווה שהוא יתאושש מהר".

על מצבו של אוחיון אמר: "אנחנו מודאגים ומקווים שתהליך ההחלמה יהיה טוב ואולי הוא יוכל לשחק במשחקי הגמר. יש דברים שצריכים את הזמן שלהם ואסור להאיץ בזה".

על הפגישה בין הנהלת מכבי ודייויד בלאט ביום שישי, שנחשפה באתר ערוץ הספורט, ועל הסיכויים שהמאמן יישאר אמר מנהל הקבוצה: "בחודש האחרון קרו הרבה דברים, שהוציאו את המצב מהשליטה שלנו. נפגשנו עם המאמן ודיברנו איתו. אנחנו בסיטואציה נפלאה אחרי הזכייה, אבל זה גם אומר שרוצים את המאמן והשחקנים שלנו. המחיר של כולם עולה והמטרה שלנו לשמור על ההרכב המנצח והמאמן לתקופה ארוכה ולטווח ארוך. המטרה עכשיו קודם כל היא לזכות באליפות כי אם לא נעשה את זה, הכל ייראה פה שונה לגמרי".