אליפות ופרידה? בלאט יחזיר תשובה למכבי בתוך 72 שעות

המאמן, שייפגש עם ההנהלה ביום חמישי, יכול לסגור הערב (20:45) עונה חלומית. עם יתרון 4 נקודות מהמשחק הקודם, אלופת אירופה במרחק נגיעה מזכייה בטרבל. גיא פניני: "זו יכולה להיות אחת העונות הגדולות בהיסטוריה של המועדון"

רועי גלדסטון  11.06.14 - 10:23
תחילת כתבה

הערב (רביעי, 20:45) ינסה דייויד בלאט לסגור עונה מושלמת במכבי תל אביב עם זכייה באליפות המדינה והשלמת טרבל יוקרתי במיוחד. מכבי תארח בהיכל נוקיה את מכבי חיפה במשחק השני בגמר ליגת ווינר עם יתרון של 4 נקודות מהמשחק הראשון ברוממה.

במכבי יודעים כי הפסד למכבי חיפה בפער של מעל 4 נקודות ואובדן אליפות שנה שניה ברציפות יקלקל את העונה החלומית ויותיר טעם מר בפה של הצהובים, וזאת על אף הזכייה המדהימה ביורוליג. בלאט החזיק קצר את השחקנים בימים האחרונים וזאת כדי לא להשאיר מקום לטעויות מבחינתם, וכדי שלא להכתים את העונה.

מלבד קרב האליפות, נדמה כי אלופת אירופה ניצבת בפני כמה ימים גורליים - בעיקר בנוגע לעתידו של דייויד בלאט. המאמן ייפגש בחמישי בצהריים עם היו"ר שמעון מזרחי, לפני אירוע הסיום של הצהובים, כאשר לפגישה צפויים להצטרף חברי הנהלה נוספים. לא מן הנמנע שהדברים שישמע בלאט בפגישה ישפיעו על החלטתו.

בכל מקרה, בלאט צפוי לתת תשובה סופית לגבי עתידו במכבי בתוך 72 שעות. בשבת ימריא בלאט לשבדיה על מנת להרצות בקליניקת הכדורסל של חברו צ'רלס בארטון וישוב לארץ בשני. אם לא יחליט במהלך סוף השבוע הוא יודיע על החלטתו להנהלה לכל המאוחר ביום שני כשיחזור. לגבי דייויד בלו, שכבר קיבל החלטה לפרוש, במכבי יקבלו ממנו תשובה רשמית במהלך חודש יולי ולא יאוחר מכך.

"יש אצלנו התרגשות גדולה", אמר קפטן מכבי ת"א, גיא פניני, "אנחנו רוצים לסיים את העונה בטעם מתוק, כדי שזו תהיה עונה חלומית. אנחנו רוצים לשחק הכי טוב שאפשר ולעשות את מה שאף אחד לא האמין שנעשה בתחילת העונה". על האפשרות להשלים טרבל אמר: "זה נותן לנו מוטיבציה. אנחנו יודעים שזו יכולה להיות אחת העונות הגדולות בתולדות המועדון הזה, אפשר לעשות כאן דבר אדיר".

פניני התייחס לניסיון להצר את צעדיהם של בראיין רנדל ודונטה סמית', שקלעו ביחד 56 נקודות: "נצטרך לעשות הכל כדי לעצור אותם וזה לא יהיה קל. השקענו המון אנרגיה בכך במשחק הראשון, אבל לא הצלחנו. כל השחקנים שלנו מוכנים למשחק הזה, בעיקר אצל דייויד בלו, שמבין את הרגע ויודע מה צריך לעשות כדי לסיים את העונה עם אליפות".