הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טיוס סובב את הקרסול וייבדק. פניני: "זו חוויה שלא נשכח"

מכבי ת"א סיימה מסע בן שבועיים ביבשת אמריקה עם הפסד לנטס. מצבו של הסנטר עדיין לא ברור. גודס: "צריכים להתאושש במהרה כי בראשון כבר יש ליגה". פארגו: "מוכנים לליגה וליורוליג ומחכים כבר לקהל בנוקיה"

רועי גלדסטון, שליח ערוץ הספורט לניו יורק  08.10.14 - 20:34
תחילת כתבה

זו אמנם לא היתה ההכנה האופטימלית ביותר לעונה שבפתח, אבל את החוויה שעברו אנשי מכבי תל אביב בשבועיים האחרונים הם כנראה לא ישכחו לעולם. אלופת אירופה סיימה לפנות בוקר (בין שלישי לרביעי) את המסע ביבשת אמריקה עם הפסד 111:94 לברוקלין נטס. למרות התוצאה, הצהובים יצאו עם טעם טוב בהרבה מזה שאיתו יצאו אחרי התבוסה מול קליבלנד של דייויד בלאט ולברון ג'יימס.

יחד עם זאת, פציעתו של אלכס טיוס, שסובב את הקרסול בחימום ולא לקח חלק במפגש, השאירה מקום לדאגה. הסנטר, שחש גם כאבים בכף הרגל, ייבדק עם החזרה של הצהובים לישראל. טיוס בכל מקרה לא יעמוד לרשות גיא גודס במשחק הליגה הראשון של הצהובים - מול עירוני נס ציונה ביום ראשון - זאת מכיוון שהושעה על ידי איגוד הכדורסל.

"היה משחק מעניין, טוב לקהל, היו הרבה דאנקים, הרבה מהלכים מעניינים", סיכם גיא גודס את ניסוי הכלים האחרון. "החבר'ה נתנו הכל, אבל בסופו של דבר האיכות והפיזיות של ברוקלין באו לידי ביטוי. אתה מחטיא כמה ליי-אפים, מאבד כמה כדורים, וההפרש קופץ לעשר. מענישים אותך ישר. זה ניסיון טוב לבחורים שלנו. אנחנו צריכים לחזור לארץ, להתאושש מהר ולהתכונן טוב לליגה, זה הלחם והחמאה שלנו".

ג'רמי פארגו, המצטיין בצד הצהוב (27 נקודות), נשמע אופטימי לקראת העתיד: "היו דברים במשחק הראשון שלא עשינו טוב, ואני מניח שפשוט היינו צריכים להתרגל לסגנון של ה-NBA. נראינו טוב הרבה יותר מול ברוקלין, אפשר לצאת מהמשחק הזה עם ראש מורם יותר. אנחנו רוצים לנצח בכל משחק, והערב לא הצלחנו, אבל נלחמנו, ללא ספק נלחמנו, וזה משהו שאני אוהב בקבוצה הזאת. אנחנו לא מתייאשים אף פעם ואני מקווה שזה יסחוב אותנו בהמשך העונה. נהנו, התחברנו ואנחנו מוכנים לפתיחת העונה והיורוליג, אנחנו כבר מחכים לשחק נגד הקהל שלנו בנוקיה". 

גיא פניני, קפטן הצהובים, הוסיף: "אתה משחק נגד שחקנים שבדרך כלל אתה קם בלילה כדי לראות אותם, וזה מאתגר אותך ונותן הרבה יותר מוטיבציה. זה מאוד קשה, אינטנסיבות שונה לחלוטין. הראנו קצת מהיכולת שלנו. שיחקנו הרבה יותר טוב מאשר נגד קליבלנד. נגד הקאבס היתה התרגשות, הפעם באנו ושיחקנו. היה מסע קשה מאוד, אבל זו חוויה לכל החיים ללא ספק. חוויתי במסע אחד דברים שלא חוויתי כל הקריירה".

בראיין רנדל, שקיבל דקות אחרי שלא שיחק במשחק נגד קליבלנד, נשמע מרוצה. ״סוף סוף הרגשתי מצוין על המגרש ואפשר היה לראות את זה", אמר השחקן, ''לשחק מול קווין גארנט זה מעמד מחייב לכל שחקן, הוא היכל תהילה שלם מתחת לסלים. התרגזתי כשהחטאנו כמה זריקות טובות בדקות צמודות. עברתי תקופה מוזרה בקדם העונה ונראה לי שעכשיו דברים מתחילים להסתדר''.

מי שעוד שוחח עם שליח ערוץ הספורט, עוד לפני פתיחת המשחק, היה בן אשכנזי, אחד מבעליה של מכבי ת"א. בראיון ראשון לתקשורת הישראלית אמר: "זה מאוד מרגש, אני מאושר להיות כאן. אני נרגש לארח את מכבי ת"א, הקבוצה שלנו, הקבוצה של ישראל, כאן בארה"ב. הם מייצגים אותנו כל כך יפה. האולמות מלאים, אני חושב שזה הישג נפלא. אני חושב שאפשרי שנזכה שוב ביורוליג, אני מוכן להתערב על זה, אין סיבה שזה לא יקרה. החבר'ה האלה טובים ומבורכים. מה אגיד לאוהדי מכבי שיצפו בווידאו הזה? אני אוהב את אמריקה אבל ישראל היא הבית שלי".