יעשה עלייה? מכבי תל אביב ביקשה לאזרח את רוצ'סטי

אביו וסבתו של הרכז הם יהודים, הצהובים כבר שלחו בקשה למשרד הפנים. בראיין רנדל עבר בהצלחה את הבדיקות הרפואיות

רועי גלדסטון  01.09.15 - 11:30
הישראלי החדש? רוצ'סטי בדרך לקבל תעודת זהות
הישראלי החדש? רוצ'סטי בדרך לקבל תעודת זהות
תחילת כתבה

מכבי תל אביב בדרך לקבל תוספת מפתיעה למצבת הישראלים שלה. לא מדובר ברכש נוסף אלא בטיילור רוצ'סטי, שהוחתם הקיץ כזר וצפוי כעת לקבל אזרחות ישראלית. הצהובים פועלים לאזרח את הרכז, כפי שחשף הבוקר (שלישי) העיתונאי אלי סהר בעיתון "ישראל היום".

במכבי כבר הגישו את הבקשה למשרד הפנים וממתינים לאישורה. בקשת האזרחות הוגשה על סמך התיקון לחוק השבות משנת 1970, שמאפשר עלייה גם למי שאחד מבני משפחתו יהודי, ולאו דווקא אמו. על פי הבקשה, ישנן הוכחות כי אביו של טיילור, הווארד רוצ'סטי, הוא יהודי מניו ג'רזי ואף סבתו של השחקן יהודייה.

אם הבקשה תתקבל, רוצ'סטי יהיה המתאזרח השלישי בסגל של מכבי - אחרי ג'ורדן פארמר וסילבן לנדסברג - והישראלי השביעי יחד עם יוגב אוחיון, גיא פניני, דגן יבזורי ואיתי שגב (אור לאומי ויובל זוסמן יירשמו כשני הצעירים מתחת לגיל 22).

אחרי חזרתו של רנדל, הסגל של מכבי תל אביב נראה סגור, אולם הצהובים מחכים עדיין לשחקנים אחרונים שייחתכו ממחנות האימונים של ה-NBA, שם אולי יימצא חיזוק נוסף לעמדת הפנים. אם וכאשר האזרוח של רוצ'סטי יקבל תוקף, למכבי יהיו חמישה זרים בסגל. אגב, רוצ'סטי לא יוכל להצטרף לנבחרת ישראל בשום שלב מאחר שהוא שיחק כבר במדי נבחרת מונטנגרו כמתאזרח.

אגב רנדל, הפורוורד שסגר לעונה נוספת אחרי שחוזהו בקובאן הותר, עבר בהצלחה את כל הבדיקות הרפואיות לפני החתימה הרשמית במכבי תל אביב. רנדל עבר בדיקות מקיפות באיכילוב וכל הממצאים תקינים. גם בדיקות הלב תקינות לחלוטין ותואמות לתוצאות הבדיקות שהשחקן עבר בשיקגו. בשל כל אלה, רנדל קיבל אישור רפואי לשחק כדורסל.