הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טוקוטו: "זאת הקבוצה הכי טובה ששיחקתי בה"

לפני הפיינל פור, באילת מפנטזים: "צריך לעשות עוד צעד"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  09.06.19 - 15:31
תחילת כתבה

שני משחקים מהיסטוריה: הפועל אילת תעלה מחר (שני) לחצי גמר הפיינל פור מול מכבי תל אביב, ותקווה לעשות סנסציה שתמשיך את העונה החלומית שלה, על רקע כל הקשיים הכלכליים.

אילת בחרה לקיים את האימון המסכם בשעות הצהריים באולם בגין וצפויה להגיע במהלך הערב למרכז. מחר תגיע גם רכבת אווירית של אוהדים, כאשר ההערכה היא שכאלף מהם יעשו את הדרך מהעיר הדרומית ויתמכו בחבורה של שרון דרוקר.

גם בפעם הקודמת שאילת פגשה את מכבי ת"א בפלייאוף זה היה בחצי הגמר. בניגוד לפיינל פור הנהוג היום, בעונת 2014/15 זו הייתה סדרת חצי גמר - בה האילתים של אריק שיבק הפכו פיגור 2:0 לניצחון 2:3 חסר תקדים והדיחו את הצהובים בהיכל. מחר, הם יקוו לשחזר את ההיסטוריה הזו. עם זאת, דווקא העונה, מכבי היא היריבה היחידה בליגה שאילת לא הצליחה לנצח.

"הייתה לנו עונה נהדרת, עכשיו יש לנו הזדמנות לעשות עוד צעד קדימה", אמר אלייז'ה בראיינט, שנבחר בסוף השבוע לחמישיית העונה. "ברור שמכבי היא קבוצה טובה מאד, אבל אנחנו נהיה מוכנים לאתגר וברור לנו שיהיה קשה. המפתח זה להיות מפוקסים ולעשות מה שעשינו כל העונה, לבטוח אחד בשני ולהישאר ביחד".

זו כאמור לא הייתה עונה שגרתית עבור אילת, שמצאה את עצמה יום יום תחת איום קיומי, ובכל זאת הצליחה להתנתק מכל הקשיים שמסביב. "זו הייתה עונה מדהימה, במיוחד לאור כל הבעיות שהתמודדנו איתן", אמר ג'יי. פי. טוקוטו, עוד זר שנתן עונה נפלאה. "שחקנים פה היו יכולים לעזוב, אבל כולנו נשארנו ונלחמנו והיינו אחד עם השני".

הפורוורד ניסה להסביר את הנוסחה להצלחה האילתית העונה: "יש בינינו חברות גדולה, איך שאנחנו רואים אחד את השני מחוץ לפרקט זה איך שאנחנו רואים אחד את השני על הפרקט. זאת הקבוצה הכי טובה ששיחקתי בה עד היום. מה נצטרך לעשות מחר? פשוט לשחק את המשחק שלנו ולהיות ביחד, כי בכל המשחקים שניצחנו היינו ביחד".