רשמית: בית הלחמי חתם לשנתיים בהפועל ת"א

המאמן אחרי המינוי: "אני שמח ונרגש". גם שוכמן בדרך. ברנר עשוי להגיע לגלבוע

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  16.06.19 - 14:50
תחילת כתבה

אריאל בית הלחמי הוא המאמן החדש של הפועל תל אביב. בפגישה שהתקיימה במוצאי שבת בינו לבין הנהלת האדומים, סוכמו הפרטים האחרונים והיום (ראשון) בצהריים הוא חתם לשנתיים כמחליפו של דני פרנקו. "אני שמח מאוד ונרגש", אמר בית הלחמי, "לא צריך להכביר מילים על העוצמה והמסורת של המועדון והחשיבות שלו לכדורסל הישראלי. יש מעט מאוד קבוצות שהיו גורמות לי לעזוב את הבית החם שהיה לי בארבע וחצי השנים האחרונות בגלבוע".

בית הלחמי הוסיף: "תודה לחיים אוחיון על תקופה מהטובות שהיו לי בחיים ולכל האנשים שליוו אותי בגלבוע בזמן הזה. אני מודה לרמי כהן וידידיה רפפורט על האמון, ורוצה גם להודות לחברי, עו״ד אבי נמרודי, שהיה אחראי על ההתקשרות מהצד שלי.

 בטוח שהדרך תהיה טובה". היו"ר רמי כהן אמר: "אני שמח שהגענו לסיכום עם אריאל. יש בינינו כימיה טובה והבנה, ואנחנו מוכנים לאתגרים שעומדים בפנינו. אנו מקווים שאריאל יבנה קבוצה טובה, שמחה ואנרגטית כמו שהוא יודע ושנדע ליהנות ולהגיע להישגים ביחד".

בתחילת המו"מ, נראה היה שהעסקה לא תצא לפועל שכן הפערים בין דרישותיו של בית הלחמי לבין הצעת הפועל ת"א היו גדולים מדי. אלא שבשבוע האחרון, המאמן ירד מעט בדרישותיו בעוד שהאדומים שיפרו את ההצעה ולאחר שבית הלחמי חזר ממשחקי האימון של העתודה נסגרו הקצוות האחרונים.

הפועל ת"א תהיה הקבוצה השישית בקריירת האימון של בית הלחמי אחרי מכבי גבעת שמואל, אליצור אשקלון, עירוני נהריה, בני השרון וכמובן, גלבוע/גליל. המאמן בן ה-53 השלים עונה רביעית בגלבוע, אותה הוליך לרבע גמר הפלייאוף פעמיים. בנוסף, הוליך את נבחרת העתודה של ישראל לזכייה היסטורית באליפות אירופה.

מי שעשוי לעשות עם בית הלחמי את הדרך מגן נר להיכל שלמה הוא חואקין שוכמן, שכבר אמר שירצה לשחקן היכן שיאמן בית הלחמי ובמועדון מעריכים כי העסקה תיסגר בקרוב. אלא שעוד לפני מספר שבועות, הוא נפגש עם הפועל ת"א, שמעוניינת בו בכל מקרה, ותפנה לנציגיו בכדי להחתימו לעונה הבאה.

כעת גלבוע/גליל נכנסה למעגל החיפושים - וישנם מספר מועמדים שבאים מבחינתה בחשבון. הראשון הוא שמוליק ברנר, שאימן בעונה שעברה את מכבי ראשון. שלושה אחרים אימנו בעונה הקודמת בליגה הלאומית: אבישי גורדון מגליל עליון, אבנר יאור מרעננה וניר קפלן מעפולה.