"המטרה - לשחק ב-NBA, עושה פה עבודה טובה"

זוסמן מתכונן לדראפט: "המיקום שלי השתפר, אני מרגיש טוב". צפו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.06.19 - 19:40

תגיות: NBAיובל זוסמן

תחילת כתבה

אחרי המתנה של חודשיים, הרגע הגדול של יובל זוסמן מתקרב בצעדי ענק. בלילה שבין חמישי לשישי, הכישרון הצעיר של מכבי ת"א יקשיב באדיקות למילותיו של אדם סילבר, שיקריא כבכל שנה, את רשימת הנבחרים בדראפט 2019. עוד קודם לכן, זוסמן העניק היום (רביעי) ראיון ראשון לכלי התקשורת בארה"ב וסיפר על החוויה באימוני טרום הדראפט יחד עם פילדלפיה.

"אני אמור להיבחר בסיום הסיבוב השני או לא להיבחר כלל, אבל המיקום השתפר לאחרונה", אמר זוסמן כשנשאל אם שומע רחשים בנוגע למיקום בו ייבחר. "הייתי די טוב בפיינל פור הישראלי ועכשיו אני מרגיש שאני עושה עבודה טובה באימוני הקדם דראפט, מקווה שזה יעזור. חוזה במכבי? נשארו לי עוד שנתיים בחוזה, אבל יש לי סעיף יציאה ל-NBA, אז לא תהיה לי בעיה בנושא הזה. המטרה שלי היא לשחק בליגה הטובה בעולם".

לאחר מכן נשאל זוסמן איך הוא חושב שיתרום לליגה: "אעשה מה שיבקשו ממני לעשות. אני יכול לקלוע מבחוץ, לעשות הגנה ויש לי מבנה גוף גדול בעמדה שלי. מה שהקבוצה תרצה, אעשה בצורה הטובה ביותר. אני רוצה לעזור לקבוצה לנצח, לא משנה מי היא תהיה. זה מה שאני מורגל לעשות וזו המטרה העיקרית בשבילי".

הכישרון של מכבי גם נשאל על ג'ונה בולדן, שחקנה של פילדלפיה בעונה האחרונה, איתו שיתף פעולה בצהוב: "שיחקתי איתו בעונה שעברה, הוא בחור נהדר, קצת שקט. הוא היה האוסטרלי היחיד ששיחק בקבוצה שלנו אז היה לו קצת קשה לבטא את עצמו, אבל הוא מוכשר מאוד ואני מקווה שיצליח. הוא יכול להראות יותר ממה שהראה עד עכשיו, מאחל לו את כל הטוב שבעולם".

לבסוף נשאל זוסמן על ההבדלים בין הכדורסל ביורוליג ובין הכדורסל ב-NBA: "זה סוג משחק שונה לחלוטין. היורוליג איטי יותר, משוחק עם יותר מחשבה, לא קולעים שם 110 נקודות, אלא 80-90. השחקנים שם פחות אתלטים מה-NBA, אז הם משחקים יותר עם הראש. המשחק רגוע יותר ומנוהל ע"י פוינט גארדים, הם השחקנים הבולטים והם בדרך כלל הפייבורטים של המאמנים".