אחרי תומאס: י-ם נפגשה עם מנקו וזלמנסון

קטש החליט לצרף את השניים. מעמד הסנטר יושפע מסטודמאייר

רועי כהן
רועי כהן  25.06.19 - 14:34
תחילת כתבה

אחרי שהודיעו על הישארותו של טיישון תומאס, וכבר סיכמו על המשך החוזה עם ג'ייקובן בראון לשנתיים נוספות, בהפועל ירושלים מנסים לקבל החלטות בנוגע לסגל הישראלי, ובשבועיים האחרונים ערכו פגישות עם רפי מנקו ועידן זלמנסון. כמו כן, נערכה פגישה גם עם נמרוד לוי, אך הסיכויים שיגיע נמוכים.

מנקו, שצפוי לחזור לקדנציה שלישית בבירה, עורר תחילה התנגדות אצל חלק מהנהלת הקבוצה, בגלל משקעי העבר. אלא שבפגישות שנערכו עם הבעלים אייל חומסקי והמנכ"ל גיא הראל, הצדדים "ניקו את השולחן" והניחו את הקרקע חזרתו למועדון. ההערכה היא כי המו"מ יושלם בשבועיים הקרובים. יש לציין כי למנקו יש חוזה באילת, אך יש לו אופציית יציאה בשבועות הקרובים, אותה הוא כנראה ינצל.

הסיטואציה של זלמנסון מורכבת מעט יותר: בירושלים מנסים להבין אם אמארה סטודמאייר יישאר בקבוצה לעונה נוספת, ואם כך יקרה, מעמדו של זלמנסון עלול להיות לא ברור. זלמנסון מחזיק מהצעות גם מהפועל חולון וגם ממכבי ת"א, אך אצל האלופה הבהירו כי הם לא יכולים להתחייב לגבי מקומו ברוטציה ולגבי דקות משחק ביורוליג, ולכן זלמנסון צפוי לבחור בין ירושלים לחולון.

בתוך ירושלים קיימת התלבטות קשה כיצד לנהוג עם השחקנים הישראלים שעליהם למועדון יש אופציות להמשיך את החוזים. עיקר המחלוקת היא סביב סוגיית בר טימור, שמצד אחד זוכה לתמיכתם של חומסקי והראל, ומצד שני המאמן, עודד קטש, מבקש ללכת לשחקנים אחרים ברמה המקצועית.

כפי שפרסמנו בעבר, התקבלה החלטה עקרונית ללכת על שלושה גארדים זרים - פלדין, בראון וגארד נוסף, ובמצב עניינים כזה, קטש אמר להנהלה כי הוא מעדיף שהגארדים הישראלים שיישארו יהיו תמיר בלאט ויוגב אוחיון. על פי האופציה בחוזה, אוחיון צפוי להרוויח בעונה הבאה 300 אלף דולרים ובמועדון כבר הבהירו לו כי אם יישאר, יהיה מדובר בחוזה חדש ומופחת באופן משמעותי.