מכה למכבי: זוסמן ייעדר בין 4 ל-6 שבועות

הגארד סובל משבר באגודל. החלו מגעים לצירוף יפתח זיו

רועי כהן
רועי כהן  20.01.20 - 01:38
תחילת כתבה

הצרות לא מפסיקות לנחות על ראשה של מכבי תל אביב: אחרי שהודיעו כי עמרי כספי יעבור ניתוח בברכו, וכי קיים חשש שנייט וולטרס סיים את העונה, גם יובל זוסמן הצטרף לרשימת הפצועים עם שבר באגודל, והוא צפוי להיעדר למשך מספר שבועות.

זוסמן נפצע אמש (ראשון), במהלך המשחק נגד מכבי חיפה. הוא עלה לקחת ריבאונד אך כף היד ספגה חבלה מאלייז'ה בריאנט שניסה גם הוא להשתלט על הכדור החוזר. בהמשך המשחק זוסמן חזר לשחק עם חבישה, ולמרות שבדיעבד היה עם אגודל שבור ביד הקולעת, קלע 2 זריקות עונשין. 

לאחר המשחק הוא נבדק בבית החולים איכילוב, שם נמצא כי הוא סובל משבר באגודל ביד ימין, שהיא היד הקולעת שלו. המשמעות היא שהוא עלול להיעדר לתקופה של בין 4 ל-6 שבועות.

בלי קשר לפציעה של זוסמן, במכבי עושים מאמצים גדולים להחתים שחקן ישראלי, שיוריד את העומס במשחקי הליגה. עם פציעתו של הפורוורד הצעיר, שמוביל את המירוץ לשחקן ה-Rising Star של היורוליג, דני אבדיה וג'ייק כהן הם הישראלים הבכירים היחידים בסגל. 

כל זה הופך את החובה לשתף לפחות ישראלי אחד בכל רגע נתון בליגה הישראלית, לבעייתית במיוחד. לפני מספר שבועות במכבי פנו להפועל אילת בניסיון לשחרר את אבי בן שימול, אך המהלך לא יצא אל הפועל. כעת, החלו מאחורי הקלעים מגעים לבדיקת צירופו של יפתח זיו מגלבוע/גליל. אלא שעל מנת שהמהלך יצא לפועל מכבי תצטרך לפצות את גלבוע על שחרורו, כשבמקביל נבדקות אופציות נוספות בשוק הישראלי.

זוסמן מצטרף לשורה ארוכה של פצועים אצל האלופה. עמרי כספי יעבור ניתוח בברך וככל הנראה סיים את העונה; נייט וולטרס פרק את כתפו ויש חשש כבד שגם הוא לא יחזור לשחק העונה; וג'ון דיברתולומיאו סובל מקרע בשרירי החזה וגם הוא סיים את העונה.

מי שיעשה את הדרך חזרה לסגל בקרוב, הוא טאריק בלאק. במכבי מקווים שבלאק יחזור לפעולה בעוד כחודש, לאחר שקיבל חוות דעת חיובית מרופא מומחה בארה"ב, שאמר כי הוא לא צריך לעבור ניתוח. בלאק ימשיך את הטיפול בארה"ב והוא צפוי לחזור לישראל עד העשירי בפברואר.