מאק: "לבשתי 8 בגלל קובי, הערצתי אותו"

רכז ירושלים, ששיחק נגד בראיינט: "הוא לא פחד מכלום"

רועי כהן
רועי כהן  28.01.20 - 14:01
תחילת כתבה

מותו הטראגי של קובי בראיינט ובתו ג'יג'י ממשיך להכות גלים גם אצל השחקנים האמריקנים המשחקים בישראל. רכזה של הפועל ירושלים שלווין מאק, שהתמזל מזלו והיה חלק ממשחק הפרישה של בריאנט נגד יוטה באפריל 2016, ספד לבריאנט ואמר: "הוא הסיבה העיקרית שבגללה לבשתי את גופיה מספר 8 לאורך רוב הקריירה שלי ב-NBA".

"וואו, קובי בראיינט", פתח מאק את דבריו, "אגדה. כל מי שאי פעם שיחק כדורסל כיבד אותו כל כך. הוא היה מאלה שאתה רק צריך להגיד את השם הפרטי שלו - 'קובי' - וישר חשבת על המשחק. הוא היה חשוב לי באופן אישי. תמיד הסתכלתי עליו בהערצה, על היצר התחרותי שלו. הוא לא פחד משום דבר, תמיד ניסה להוציא את המיטב מחבריו לקבוצה".

מאק הוסיף: "הוא יחסר מאד. אני לא אשכח למשך כל חיי את המשחק האחרון שלו, הוא לקח 50 זריקות וקלע 60 נקודות, אבל לפחות הוא לא קלע אף נקודה עלי ואני גאה בזה, אבל כל החוויה הזאת, המשחק, האווירה שהיתה שם, זה היה משוגע, משהו שאני לעולם לא אשכח. היתה שם אנרגיה כזאת, כל הכוכבים באו לראות אדם אחד משחק כדורסל ועושה משהו גדול. זה ממש נגע לי בנשמה וגרם לי להבין שההשפעה שלו היתה הרבה יותר גדולה רק מהכדורסל, זה נגע בכל אחד בעולם. קובי, נוח על משכבך בשלום, אני אוהב אותך ומתגעגע אליך"