ברגע האחרון: טורפד מעבר מנקו לבורגוס

אילת דרשה מהספרדים פיצוי של כ-60 אלף דולר - והעסקה נפלה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  26.02.20 - 18:45
תחילת כתבה

רפי מנקו היה על סף הפיכתו לליגיונר הישראלי השני בליגה הספרדית - אך ברגע האחרון, מעברו לבורגוס פוצץ והוא יישאר בהפועל אילת עד לסיום העונה.

אתמול (שלישי) פנתה הקבוצה הספרדית בבקשה להעביר אליה את השחקן עד לסיום העונה הנוכחית. מאז, ב-24 השעות האחרונות, נוהל משא ומתן בין הקבוצות ומול סוכנו של השחקן אבי זילברמן, בו הצדדים לא הצליחו להגיע לעמק השווה.

מנקו עצמו רצה לעבור לאור העובדה שמדובר בשדרוג משמעותי בקריירה ואף ביקש מהמועדון שייתן את ברכת הדרך, אלא שהעסקה נפלה בשל העניין הכלכלי: הספרדים היו מוכנים לשלם כ-30 אלף דולר, בעוד אילת דרשה סכום כפול.

העניין שמנקו מעורר באירופה לא מגיע יש מאין: הוא נמצא בעיצומה של עונת שיא, בה הוא קולע 13.1 נקודות למשחק (שני לתומר גינת בטבלת מלך הסלים הישראלי) ב-35.5% לשלוש ומוריד 5.3 ריבאונדים למשחק.

בורגוס, אגב, מדורגת במקום התשיעי בליגה הספרדית, עם מאזן זהה (10:11) לזה של ולנסיה ומלאגה החזקות, ונמצאת בתמונת הפלייאוף. בליגת האלופות של פיב"א היא עלתה לשמינית הגמר מהבית של הפועל ירושלים - אותה גם ניצחה במפגש ביניהן.

מאילת נמסר בתגובה: "לצערנו הנאמר בכתבה רחוק מהאמת ושונה מהמציאות. למרות חשיבותו הגדולה של רפי לקבוצה, למרות שסכנת הירידה עדיין מרחפת מעל המועדון ומתוך אהבה והערכה גדולה לרפי ורצון להענות לבקשתו החליטה הנהלת הקבוצה לאפשר לרפי לעזוב באופן מידי  ובכך להביא לידי ביטוי את כישוריו בליגה הספרדית - כל זאת בעבור פיצוי מינימלי הרחוק שנות אור מזה המוצג בכתבה. צר לנו שיש גורמים המנסים לפגוע במועדון ובשחקניו".