ירידת המתח והגנת השלשות: הצרות של מכבי

הגנת השלשות המחפירה של הצהובים במוקד ה-98:87 לי-ם. ספרופולוס הודה: "בצורה כזו לא ננצח בשום משחק". כהן עקץ: "מתברר שאנחנו עבריינים כי שיחקנו בשבוע שעבר"

רועי כהן
רועי כהן  09.03.20 - 06:32
תחילת כתבה

במכבי תל אביב לא רוצים להתייחס להפסד אמש (ראשון) להפועל ירושלים כאל תחילתו של משבר, אבל אם ביום שישי בבלגרד היא קיבלה נורות אדומות, אתמול הנורות הפכו לפרוז'קטורים. אפשר להגיד שמדובר בהפסד בו ההפרש משקר, כי בפועל הצהובים נכנעו ללא תנאי ליריביתם הגדולה.

המכנה המשותף לשני ההפסדים האחרונים הוא ברור: הגנת שלשות מחפירה עד לא קיימת. הכוכב המטירה על מכבי 13 שלשות ב-56.5%, וירושלים, במחצית אחת בלבד, השתוללה עם תשע שלשות מתוך עשר ניסיונות, לפני שנרגעה עד סיום המשחק עם 14 שלשות ב-48%.

"ירושלים הייתה טובה יותר והגיע לה לנצח", הודה יאניס ספרופולוס בסיום. "עם הגנה כזאת לא ננצח בשום משחק. אני לא מתרץ, אבל היו לנו שלושה משחקים בחמישה ימים וזה סחט מאיתנו הרבה ולצערי המחסור האנרגיות השפיע על ההגנה שלנו. אולי זה קשור גם לירידת מתח אחרי שהבטחנו את הפלייאוף ביורוליג וזה אנושי. היה לנו חשוב לא לוותר גם כשפיגרנו ב-27 הפרש. אני מתנחם בעובדה שלא ירדנו מובסים. הפועל ירושלים קבוצה טובה מאוד ומוכשרת. ימים יגידו מי הקבוצה הטובה יותר".

ג'ייק כהן התייחס בסיום להפסד ולדאגות ברקע וירוס הקורונה: "הפסד מאכזב מאוד. הם נתנו לנו אגרוף לפנים כבר מההתחלה עם המון אנרגיות. ניסינו לחזור אבל הם ממש טובים וזאת לא קבוצה שתשמוט יתרון כזה. בוודאי שכולנו מודאגים עם כל מה שקורה מסביב עם הווירוס, מסתבר שאנחנו עבריינים בגלל ששיחקנו שבוע שעבר. אבל ירושלים וקבוצות אחרות נמצאות באותו מצב שלנו ואני לא מתכוון להשתמש בקורונה כתירוץ. אני רק מקווה שבשלב מסוים הדברים ישתפרו ושאף אחד לא יחלה או גרוע מכך".

בתוך כך, במכבי קיימת דריכות גדולה לקראת ההכרעה הסופית של משרד הבריאות בסוגיית האירוח של באסקוניה ביום חמישי. היום צפויה להתקבל החלטה לכאן או לכאן, כשמבחינה לוגיסטית האירוח בבלגרד כבר תואם מול כל הגורמים, אך במכבי ת"א מקווים לבשורות טובות בהיבט הזה.