"לשחקנים לא היה רצון לעלות מול באסקוניה"

השעות לפני משחק היורוליג ("לא ידענו אם נהיה מוגנים"), ההישארות בארץ ("שמח לחיות פה") ועתיד הכדורסל: "מקווה שהעונה הבאה תתחיל בזמן". ספרופולוס מדבר לראשונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.03.20 - 08:45
תחילת כתבה

אחת מקבוצות הספורט שהיו יותר מכל בכותרות בזמן התפרצות מגפת הקורונה היא מכבי תל אביב בכדורסל. הצהובים עוד ניסו לשדר עסקים כרגיל בזמן שכל העולם החל להיסגר בשל הנגיף, אך בסופו של דבר נאלצו ליישר קו והרימו דגל לבן כמו כולם.

בריאיון ראשון מאז החלה המגפה, המאמן יאניס ספרופולוס דיבר עם חדשות הספורט וסיפר על התקופה האחרונה תחת הנגיף, הימים האחרונים לפני שהליגות נסגרו ועל התקווה שהחיים יחזרו למסלולם.

יאניס, איך חגגת את יום ההולדת?
"כמו כל יום כרגע, בבית".

למה החלטת להישאר פה בתקופה הקשה הזו?
"מהרבה סיבות. ישראל כרגע זה הבית שלנו, אני גר פה עם המשפחה. סיבה נוספת היא שלא רצינו לסכן את עצמנו, כי מעבר בשדות תעופה עשויים להעביר את הנגיף למישהו ביוון".

כמה השחקנים מודאגים?
"דואגים מהרגע הראשון. ביום שהיינו צריכים לשחק מול באסקוניה היה בוקר מוזר. הסיטואציה הייתה שזה משהו שמעולם לא עברתי בקריירה. לשחקנים לא היה רצון לשחק והם היו סקפטיים מאוד אם הם יהיו מוגנים במהלך המשחק. כרגע כולם מתאמנים לבד ולא כקבוצה. שחקנים רבים חזרו למדינות שלהם ואנחנו מחכים לראות מה יהיה".

למה חלק נשארו וחלק חזרו למדינות שלהם?
"דורסי היה כאן לבד וזה לא קל. אולי אם הייתי פה לבד הייתי חוזר גם ליוון. לא קל להיות בדירה אחת מבודד עם 4 קירות ולא לעשות כלום. אחרים שיש להם משפחה פה החליטו להישאר ולא רצו להסתכן בטיסה. ישראל מדינה מאורגנת ואנחנו מאוד שמחים לחיות פה לא רק בתקופת המשבר, אלא חיים יפים גם חוץ מזה".

אפשר יהיה להמשיך את העונה?
"אני מקווה. יש לנו עונה טובה מאוד עד עכשיו ואנחנו מדורגים גבוה. ביורוליג עושים עבודה טובה בלחכות ולהקשיב למה קורה מסביב".

היו 15 מקרי מוות ביוון עד כה, כמה קשה לך להיות רחוק מהמשפחה?
"קשה לי, תודה לאל שיש את הטכנולוגיה ואפשר לתקשר. אחד מהבנים שלי לומד בארה"ב והוא שם עכשיו. קשה לך לראות אנשים ביוון וכאן נאלצים לשנות את אורך החיים ולהישאר בבית, אבל מה אפשר לעשות? זה מציל אנשים".

העונה שלכם נהדרת עד כה. עד כמה מודאג שזה ירד לטימיון?
"אני מקווה שלא. אבל אם לא תימשך העונה אז נצטרך להישאר חיוביים, הייתה עונה טובה מאוד וזה יהיה הבסיס להמשך. אני מקווה שהעונה הבאה תתחיל בזמן ושהקורונה תחלוף. חשוב מאוד לשמור על המשכיות, זו הסיבה שאנחנו מקווים שהדור הצעיר שיש לנו ימשיך איתנו וישמש בסיס להמשכיות בשנים הבאות".