מכבי ת"א שואפת לסיים את העונה על הפרקט

בקבוצה מעריכים: יידרש חודש של הכנות כדי לחדש את המשחקים

רועי כהן
רועי כהן  07.04.20 - 14:16
תחילת כתבה

מכבי ת"א, כמו כל העולם, נמצאת בהשבתה מוחלטת, אך לרגל החג החליטו במועדון לערוך פגישת זום עם התקשורת, בהשתתפות המנכ"ל עדלי מרכוס וסמנכ"ל התקשורת רועי גלדסטון, שבה ניסו לעדכן את הנעשה במועדון בתקופה זו.

ככלל, במכבי הביעו פסימיות לגבי המשך העונה, אך הדגישו כי הם מאוד מעוניינים לקיים סיום ספורטיבי לעונה. במועדון עדכנו כי כולם ממתינים להחלטה הסופית של היורוליג, וכי לעת עתה כל הזרים של הקבוצה למעט אנג'לו קלויארו ואותלו האנטר חזרו לארה"ב.

במכבי מעריכים כי גם אם הפעילות תתחדש, החזרה לפעילות לא תקרה לפני תקופה של לפחות חודש ימים של הכנות וחזרה לכושר משחק. לגבי הנושא הכלכלי מול השחקנים, נאמר כי היורוליג עצמו מתנהל מול ארגון השחקנים וכל החלטה שתתקבל תחול גם על מכבי.

גלדסטון ציין כי הצוות המקצועי מדבר עם השחקנים כל בסיס יומי, ומאמן הכושר רגב פנאן הכין תוכנית אימונית אישית לכל אחד מהשחקנים. גם יאניס ספרופולוס קיבל אופני כושר לביתו, והשחקנים רצים מסביב לבלוק ב-100 מטר, במידת האפשר.

לגבי ההערכות שקשורות להפסד הכלכלי, נאמר כי כל התחזיות ראשוניות בלבד ואף אחד לא באמת יודע. במכבי העבירו צפי הפסדים למשרד הספורט אך טענו כי המשרד ביקש לא לפרסמם. לגבי סיום בליגה המקומית והאפשרות שמכבי תוכרז כאלופה - במועדון אמרו כי הם לא מתעניינים בנושא זה והדגישו כי למרות המקום הראשון - לא כך הם מעוניינים לזכות באליפות. ואולם, אם יחול תרחיש שבו היורוליג לא תחודש אך ליגת העל כן - במכבי יקיימו הערכת מצב כדי לקבל החלטה מה לעשות עם הסגל.