טאריק בלאק על עזיבת מכבי: "עשיתי סדר עדיפויות"

ההחלטה הקשה לא לחזור לישראל ומוסר העבודה של אבדיה. הסנטר דיבר בפודקאסט של עמרי כספי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.20 - 22:56
תחילת כתבה

אין ספק שהעונה המוצלחת של מכבי תל אביב, גם עם הזכייה באליפות בליגה וגם עם היכולת המשופרת בהרבה ביורוליג, קשורה ליציבות שסיפק טאריק בלאק בצבע לפני שעזב במהלך משבר הקורונה. הסנטר המצוין התראיין היום (חמישי) בפודקאסט של עמרי כספי, ודיבר על הסיבות שעזב, על דני אבדיה ועל האהבה שלו לישראל.

"אני אסיר תודה על הזמן בישראל", הוא אמר. "אני אולי אבכה אפילו, אבל זו הייתה החלטה קשה שהיינו צריכים לקחת. לעזוב הייתה החלטה קשה כי אנחנו אוהבים את ת"א וישראל ותמיד נחזור לכאן. זה תמיד יהיה מקום שאנחנו מחשיבים לבית, אבל בהתחשב במצב זה היה ממש קשה לחזור, לשים את האתלט שבתוכי לפני האבא והבעל שאני. תמיד דיברתי איתך על הילדים שלנו, איך שאנחנו מעריכים את התפקידים שלנו כגברים, בעלים ואבות מעל החלק של הכדורסל. אנחנו אוהבים את המשחק, אבל זה לא עולה על התפקידים האחרים שלנו בתוך הבית".

בלאק פירט יותר על קבלת ההחלטה לא לשוב לישראל: "בשלב הזה, עשיתי לעצמי סדר עדיפויות בראש ושאלתי האם אני, כאבא ובעל, יכול להעלות את המשפחה שלי על מטוס, לחזור לישראל, לשחק ולדעת שזה לא מצב נוח לאישתי ולבן שלי? או שהאם הגיע הזמן להתיישב במקום אחד ולבלות את הזמן הזה בגידול הבן שלי יחד עם אשתי, מחוץ לסכנות. גם ההחלטה הזאת הייתה קשורה לתקופה שהמחאה של השחורים פרצה עוד יותר והיה קשה להיות רחוק מכל זה. אבל בכל הנוגע למכבי, לאוהדים, לישראל - 'הבית השחור' אוהב אתכם ומעריך מאד את הזמן שלנו יחד. אני אמנם לא אלבש את החולצה יותר, אבל תמיד אתמוך בקבוצה".

כשנשאל על ההשתלבות של דני אבדיה ב-NBA, ענה: "דני יכול להיות מאד מיוחד. דיברתי עם כמה אנשים עליו, ומה שאני תמיד אומר עליו זה 'מה הוא לא יכול לעשות?'. עם הגדול שלו, מה באמת הוא לא מסוגל? שם זה פחות אימונים ויותר עבודה על מיומנות, ממשחק למשחק. כשדני ייכנס לזה, אנשים יגידו לו להאט קצת, למצוא את הקצב שלו. ואז הוא יהפוך למשהו, אנחנו נראה את זה קורה. מוסר העבודה שלו זה לא בעיה. לקח לו זמן להשתלב העונה כי היינו סגל ממש טוב וניצחנו הרבה, אז זו לא אשמתו. הוא תמיד מגיע לפני כולם ועוזב אחרי כולם, לפעמים צריך להגיד לו להאט. אז הוא בטוח יהיה מוכן לעבוד, והם יעבדו איתו על הפן הפסיכולוגי כשהוא יהיה שם".

על החיבור עם עמרי כספי כשזה חזר לקבוצה, הוסיף: "אנחנו מודים לך שחזרת כל כך צנוע, היית יכול לחזור על הר אולימפוס ולהיות מעלינו. תמיד גרמת לנו להרגיש שאנחנו כולנו ביחד, צריכים לנצח ביחד. הערכנו את זה. היינו במדינה שלך, אתה זה שחזר, המילה שלך משמעותית יותר. אבל הבהרת לנו שהסיפור הוא לא סובב סביבך, אלא שאתה רק רוצה שננצח. כל אחד יעשה את התפקיד שלו, זה היה עצום. היית יכול להגיד 'הדבר הזה שלי', אבל תמיד אמרת 'שלנו'".