מעמד קאסטריטיס לא על הפרק, למון יוחלף?

דאגה בהפועל ת"א: "בעונה עם שתי יורדות, מלחיץ להיראות כך"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  09.11.20 - 09:50
תחילת כתבה

הפועל תל אביב אמנם שיחקה רק משחק ליגה אחד לעונת 2020/21, אבל כבר נמצאת בלחץ גדול. אחרי שקירטעה בגביע ועברה בקושי את הפועל ר"ג/גבעתיים מהלאומית, אתמול (ראשון) היא קיבלה מראה אמיתית לאיכות שלה כשהובסה 88:68 בידי גלבוע/גליל, במשחק שבו פשוט לא הייתה תחרותית מהשנייה הראשונה.

האדומים הציגו משחק נפל: קלעו באחוזים גרועים מחוץ לקשת (3 מ-21), רשמו יחס אסיסטים-איבודים שלילי (15:12) והגיעו למחצית מהמדד הקבוצתי בהשוואה לגלבוע. "זה עצוב להגיד את זה, אבל נכון לעכשיו אלו הפערים בין הקבוצות", הודו בהפועל בסיום. "בעונה שבה יש שתי יורדות, זה מלחיץ להיראות ככה. נעשה את השינויים ונקווה שנשתפר". יאניס קאסטריטיס הוסיף בסיום: "יש לנו כאן לא מעט בעיות, שלא יהיה פשוט לפתור אותן - אבל אפשרי. אנחנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות".

אז מה הפועל ת"א תעשה? קודם כל, מעמדו של קאסטריטיס כלל לא על הפרק, שכן במועדון מאמינים ביכולתו להוביל את הפועל למקומות טובים העונה. בסגל הזרים בוודאות יבוצע שינוי - וזה דווקא מגיע בניגוד לתכניות שהפועל בנתה בקיץ.

העונה, בניגוד לעונה שעברה, האדומים לא חיפשו "מציאות" או "הימורים", אלא החתימו שחקנים ותיקים, בעלי ניסיון אירופי של שנים רבות. הרציונל היה לנסות שלא להחליף זרים בסיטונות כפי שהיה בחלק מהעונות האחרונות (פעולה שכידוע עולה לא מעט כסף) משום שהעונה הזו קשה כלכלית גם ככה, ללא קהל, עם פחות ספונסרים ובלי כסף (עדיין) שנכנס מרשת הביטחון.

כעת, בהפועל בודקים את השוק כאשר כל אחד מארבעת הזרים - וולטר למון ג'וניור, ג'ון דיבלר, רג'י אפשואו וטאליב זאנה - עלולים לשלם את המחיר, תלוי גם בזהות השחקנים הפנויים שיוכלו להגיע. מי שבסבירות הגבוהה ביותר לא ימשיך הוא למון, שסיים אמש עם 12 נקודות באחוזים רעים (3 מ-14 מהשדה, 0 מ-2 ל-3). למון הוא מוביל הכדור הזר היחיד בהפועל, ולאחר שלא הרשים גם במוקדמות ליגת האלופות ובליגה הבלקנית, במועדון מחלחלת ההבנה כי לצד בר טימור וים מדר דרוש שחקן טוב יותר, בטח ובטח בעל קליעה יציבה יותר מחוץ לקשת.

אבל האצבע המאשימה לא מופנית רק לזרים - בקבוצה גם קיימת אכזבה גדולה מהישראלים. פרט לבר טימור (13 נקודות אתמול), שנראה טוב מאז פתיחת העונה, ויונתן מור, שקלע את סל הניצחון בגביע - השחקנים שאמורים להוביל לא עומדים בציפיות. ים מדר, שייגש לדראפט הקרוב, סיפק משחק לא טוב, עם כמות איבודים זהה לכמות הנקודות (5), מדד שלילי של 2- ומדד פלוס/מינוס הנמוך בקבוצה, 21-, כשלמען האמת, הוא רחוק מהיכולת שאפיינה אותו בסוף העונה שעברה. גם חואקין שוכמן, עם 0 נקודות ב-20 דקות, אכזב מאוד במשחקו הראשון בקריירה כשחקן אורח בגן נר.