הפתרון הקבוע: הליגה הבלקנית תמשיך כרגיל

קבוצות שמשחקות באירופה ימשיכו לשחק, השאר יורשו להתאמן

עמרי מנהיים ורועי כהן  06.01.21 - 00:04

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

למרות מאמצים רבים, משרד הבריאות התעקש והחליט כי הליגות המקצועניות בישראל לא יפעלו במהלך הסגר. אלא שהכדורסל הישראלי, עושה רושם, מצא פתרון: הליגה הבלקנית, זו שהצילה את הקבוצות מהשבתה בסגר הקודם, תימשך ותאפשר לקבוצות להמשיך להתחרות. בנוסף, גם היורוליג וליגת האלופות של פיב"א יפעלו כרגיל.

על פי הסיכום בין משרד הספורט ומשרד הבריאות, קבוצות שמשחקות באירופה יוכלו לפעול כרגיל. בנוסף, ההסכם מאפשר לקבוצות מקצועניות להמשיך להתאמן, כך שגם אלה שלא משתתפות יוכלו לשמור על כושר משחק.

מוקדם יותר, יו"ר המנהלת שמואל פרנקל, ביקש סיוע ממשרד הספורט. "אנו פונים אליך בבקשה להחרגת ליגת העל בכדורסל בסגר המתקרב. ראשית, בשישה חודשי כדורסל בתקופת הקורונה כמות מקרי הקורונה בכדורסל הייתה אפסית, ונספרת בשני מקרים. ההקפדה בליגה היא מעל ומעבר, השחקנים והצוותים בבידוד מלא ואנו גאים שהצלחנו לקיים את כל המשחקים מבלי דחיות ועיכובים".

"אני עדים לכך שבאירופה, למרות הסגרים במדינות השונות, הספורט המקצועני הוחרג וזאת משלוש סיבות. ראשית, אחוז ההדבקה בספורט ללא קהל הוא אפסית, שנית הספורט מהווה בידור ורגיעה להמונים הנמצאים בבתים ללא מעש. שלישית ההבנה כי סגירת הספורט משמעותה הרסנית לקבוצות ולליגה".

"יש להבין כי עצירת הליגה משמעותה הוצאה לחל"ת של מאות עובדי הקבוצות, עובדי האולמות, שופטים, אנשי סטטיסטיקה ועוד רבים נוספים העובדים בענף. העצירה, גם אם היא לשבועיים בלבד, תוביל לעזיבת השחקנים הזרים את הליגה ותפגע מקצועית בקבוצות, שחלקן משחקות גם באירופה ומתמודדות מול קבוצות שממשיכות לשחק במדינתן".

"עצירת הליגה תאלץ אותנו לקצר מספר מחזורים ובכך תגרום להפסד כלכלי עצום מול זכייני השידורים ונותני החסות, הפסד שעלול לגרום לקריסת הליגה. אנא עשו הכל כדי למנוע עצירת הליגה. אנו נמשיך ונקפיד ונעשה הכל כפי שעשינו עד כה ולמנוע מקרי הדבקה בליגה וסביבותיה. גורל הליגה תלוי בכם".

במשרד הספורט אמרו: "נקווה לטוב. לא ניתן שייפגעו בקבוצות המשתתפות במפעלים בינ״ל".