הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הדמיון לי-ם וההתעלות של ווילבקין: מכבי ת"א מרוצה

ספרופולוס טען ש"קבוצות ששמרו על הסגל שלהן מהעונה שעברה הן קבוצות מתות", אבל הצהובים הראו שהם מסתערים על המטרות שנותרו בכל הכוח. הצוואר התפוס שלא מנע מהגארד לחגוג שוב על היריבה המושבעת והדרישה של המאמן לשינוי ברישום השחקנים

רועי כהן
רועי כהן  13.04.21 - 06:56
תחילת כתבה

חוזרים לחייך. בלא מעט עונות בעבר, כאשר הסתיים קמפיין היורוליג, בדרך כלל חלה נסיגה מסוימת ביכולת של מכבי תל אביב בליגה. הפעם, האלופה הייתה נחושה להראות כי היא מסתערת על המטרות שנותרו בכל הכוח, והתוצאה היא ניצחון 76:100 משכנע שלא היה מוטל בספק אפילו לרגע נגד היריבה המושבעת הפועל ירושלים.

ושוב, היה זה סקוטי ווילבקין שהוביל את קלעי מכבי ת"א עם 24 נקודות, שש שלשות וחמישה אסיסטים. ושוב, ווילבקין רואה את האדום של ירושלים ונדלק: בכל מפגשי הליגה שלו עם האדומים הוא רשם בשלוש השנים האחרונות ממוצעים של יותר מ-22 נקודות ו-53% מעבר לקשת. ואתמול (שני), כך גילה המאמן יאניס ספרופולוס, זה קרה כשווילבקין משחק עם צוואר תפוס ושיתופו היה מוטל בספק עד רגע לפני פתיחת המשחק.

"הייתי שמח אם המנהלת הייתה מאפשרת לשנות רישום של שחקן אם ביום המשחק מתגלה שהוא פצוע או חולה", אמר המאמן יאניס ספרופולוס וגילה שווילבקין התעורר בבוקר המשחק עם הכאבים בצוואר. "זה שיפור שיכול לשרת את כל הקבוצות. אפשר לבדוק ולוודא שאכן מדובר בפציעה ושלא ינסו לרמות, אבל אם קורה משהו בלתי צפוי, למה לפגוע בקבוצה? כבר קרה בעבר ששחקן מכבי ת"א עבר תאונת דרכים ביום של משחק חשוב (דיאנדרה קיין בגמר גביע המדינה 2018 - ר.כ). אז למה לא לאפשר שינוי במקרים חריגים?״

"כמו לצאת מאשפוז וישר להתחיל ללכת". ספרופולוס נשאל על המכנה המשותף בין ירושלים למכבי, ששתיהן רשמו עונות מצוינות אשתקד, שמרו על הבסיס מאותה עונה אך חוו חוסר הצלחה עד כה, ואולם מכבי הצליחה לשמור על הדומיננטיות שלה - ופתח במונולוג ארוך על הסיבות שבגינן הדברים שפגעו במכבי פגעו גם בירושלים: "הקבוצות ששמרו על אותן סגלים מהשנה שעברה, הן קבוצות מתות, גמורות. השחקנים האלה משחקים שתי עונות ברציפות עם הפסקה של חודש בלבד. אנחנו היינו קבוצת היורוליג היחידה ששיחקה עד ה-31 ביולי. נשארנו בבית במארס ובאפריל בלי להתאמן בכלל. זה כמו לצאת מאשפוז ולחזור ישר ללכת. שיחקנו שלושה חודשים בתנאים קשים מאוד ובלחץ מהקורונה. עכשיו יש חיסונים וחזרנו לשגרה, במיוחד בישראל שזה נהדר. אבל זוכרים מה היה בחודשים הראשונים? כולם פחדו לשחק. זה היה קשה".

על ירושלים אמר: "הם החליפו מאמן פעמיים, הם סובלים מפציעות כמו עם ג׳ייקובן בראון שהיה חשוב מאוד. מעבר לזה, הם חתכו כמה זרים והביאו חדשים, אני מאמין שהם ניסו לעשות את המיטב עבור הקבוצה. באופן כללי, חלק מהפתרונות עובדים וחלק לא. זה הניתוח שלי לגביהם. לא השתמשנו במשחק האחרון כאן לפני הקורונה כמקור מוטיבציה".