הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יובל זוסמן ישלם למכבי פיצוי ויעזוב לאלבה

סופי: השחקן נעתר לבקשה וייפרד ממועדון נעוריו. כל הפרטים

רועי כהן
רועי כהן  02.08.21 - 14:06
תחילת כתבה

זה היה באוויר, אבל עכשיו זה סופי: יובל זוסמן נעתר לבקשת מכבי ת"א, ישלם סכום פיצוי סמלי בתמורה לשחרורו מהקבוצה וצפוי לחתום בימים הקרובים באלבה ברלין באופן רשמי.

בכך, זוסמן עוזב את המועדון שבו גדל מגיל 16 ובו פרץ לתודעת הכדורסל הישראלי. הסיום לסאגה מגיע אחרי פשרות ששני הצדדים נאותו לעשות. מצד אחד, במכבי ת"א ויתרו על זכות ההשוואה העתידית שדרשו והבינו כי אין מנוס אלא לאפשר לזוסמן לממש את רצונו לעזוב. הצהובים ביקשו פיצוי סמלי בלבד של 20 אלף יורו בלבד.

מצד שני, זוסמן עצמו לא היה מחויב לשלם פיצוי כספי למכבי ת"א ויכול היה להשתחרר ללא תמורה - אך החליט לעשות כן כמחווה של רצון טוב, ולאחר שסביבתו ייעצה לו לעשות זאת על מנת לסיים את הדרך במכבי בצורה מכובדת וראויה.

זוסמן, למעשה, ישחק עם בלאט ביורוליג בעונה הקרובה, מול מכבי תל אביב גם בשלב מסוים. בעונה שעברה הוא קלע 2.6 נקודות בממוצע למשחק במפעל הבכיר ביבשת ב-11 המשחקים בהם שותף (13:34 דקות בממוצע). בליגה הוא קלע 5.8 נקודות ב-19 הופעות בעונה הסדירה, ירידה לעומת שתי העונות הקודמות שלו.

ומה לגבי הקבוצה הבאה שלו? את עונת היורוליג האחרונה סיימה אלבה עם מאזן של 12 ניצחונות מול 22 הפסדים, כולל שניים מול מכבי תל אביב. הקלע הבולט של הקבוצה היה מרכוס אריקסון, שסיפק 12.4 נקודות בממוצע למשחק.