הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ירושלים תקועה: ממתינה לשחקני ליגת הקיץ

6 שחקנים חתומים, קצב מנויים מדאיג וקיפאון ברשת. הכל כאן

רועי כהן
רועי כהן  05.08.21 - 17:44
תחילת כתבה

דווקא אחרי העונה הקטסטרופלית שעברה, היה אפשר לצפות שהפועל ירושלים תגיע לקיץ הנוכחי עם "סכין בין השיניים" ותנסה להגיע במצב אופטימלי לעונה הבאה. אלא שהמציאות מכתיבה אחרת: היום ה-5 באוגוסט, בערך שלושה שבועות לפני שהאימונים צפויים להתחיל, והסגל של ירושלים מונה זר אחד בלבד, לצד חמישה ישראלים.

ישנן כמה סיבות להתנהלות האיטית. לקברניטי המועדון נדרש פרק זמן ארוך מהצפוי לקבל החלטות בנוגע לגובה התקציב ושררה ואי ודאות במשך שבועות ארוכים מאז סיום העונה. אחרי שהוחלט על מסגרת התקציב, אורן עמיאל מונה לתפקיד המאמן והוחלט לאפשר לו לבנות את הקבוצה כראות עיניו ובלי להתפשר על שחקנים כאלו או אחרים. ההערכה היא כי הקבוצה מחפשת זרים בסדרי גודל של 250-300 אלף דולרים לעונה.

עמיאל החליט לקחת סיכון גדול ולחכות להתפתחות בשוק, ובעיקר למגמות שישתנו כתוצאה מליגת הקיץ של ה-NBA. מדובר במהלך לגיטימי שקורה כמעט כל שנה, אלא שבדרך כלל הליגה משוחקת בחודש יולי, והשנה בגלל הקורונה הוחלט לשנות את הלו"ז ולקיים את הליגה בחודש אוגוסט. בעקבות כך, היא תיפתח רק בעוד שלושה ימים ותשוחק עד 17 באוגוסט, כשהאימונים הרשמיים של ירושלים אמורים להיפתח ב-18 באוגוסט.

האדומים לא לבד, וקבוצות רבות באירופה ובליגה ממתינות ליבול מארה"ב, אבל ירושלים היא אולי היחידה שצריכה לבנות הכל מאפס, לאחר ששמרה רק על שני שחקנים מהעונה הקודמת - אדם אריאל ויובל שניידרמן. יש להזכיר כי ירושלים התחילה את הפגרה מוקדם מהצפוי עם ההדחה ברבע גמר הפלייאוף בעונה שעברה, אך לא ניצלה את הזמן היקר כדי לבנות את הקבוצה מוקדם.

המצב התמוה מבחינת ירושלים הוא שהתקבלה החלטה לוותר כמעט לחלוטין על השוק שמחוץ לליגת הקיץ. רטין אובאסוהן הוחתם ראשון, בקבוצה ממתינים להתפתחויות בגזרת קרי בלקשיר, אבל מעבר לכך, הוצעו לקבוצה עשרות שחקנים מהשוק האירופאי, להם אורן עמיאל אמר "לא תודה". במקרים אחרים, ירושלים הגישה הצעות לשחקנים, אך אלה הודיעו כי הם רוצים לנסות את מזלם בליגת הקיץ.

ירושלים לוקחת כאן סיכון גדול, אולי גדול מדי. עמיאל צריך לחבר קבוצה של שחקנים שמעולם לא שיחקו יחד, ואף אחד לא מבטיח שהשחקנים שלהם הוא מחכה יהיו זמינים, וכך הוא עלול למצוא את עצמו מתפשר יותר ממה שתכנן.

במקביל, גם קצב מכירת המנויים מתנהל בעצלתיים. עד כה נמכרו פחות מ-1,000 מנויים, אך בקבוצה אומרים כי מסגרת התקציב מובטחת בלי קשר להכנסות שיבואו מהם, היות והבעלים התחייבו למסגרת תקציבית שבכל מקרה תהיה השנייה בגודלה בליגה. זה קצת פחות מנחם את אוהדי הקבוצה, שמתלוננים על נוכחות כמעט ולא קיימת של המועדון ברשתות החברתיות - הפוסט האחרון באינסטגרם ובטוויטר למשל היה ב-26 ביולי. במועדון אומרים כי הם מבינים את התסכול בקרב הקהל אבל מקווים שהעניין יותנע מחדש עם ההחתמות הקרובות.