ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 בני הרצליה 14 0
3 הפועל חולון 13 0
4 גליל עליון 13 0
5 הפועל ת"א 14 0
6 מכבי ת"א 14 0
7 הפועל חיפה 13 0
8 נס ציונה 14 0
9 הפועל ב"ש 13 0
10 הפועל אילת 14 0
11 גלבוע גליל 15 0
12 ראשון לציון 14 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"זו רק ההתחלה": רומן סורקין גנב את ההצגה

הרכש של מכבי הרשים. ספרופולוס: "יכול להיות טוב יותר"

רועי כהן
רועי כהן  26.09.21 - 22:44
תחילת כתבה

משחק גמר גביע הווינר הערב (ראשון) בין מכבי ת''א להפועל אילת היה יחסית צמוד במשך שלושת הרבעים הראשונים שלו, אך ברבע הרביעי מכבי העלתה הילוך, ולא הסתכלה לאחור. בסיום הקבוצה של יאניס ניצחה 62:92, ויש לה לא מעט סיבות להיות אופטימית לקראת המשך העונה.

אחד שחקנים שהוכיחו הערב למה יאניס ספרופולוס, מאמן מכבי, יכול להיות אופטימי, הוא רומן סורקין. היווני שיבח את הפורוורד בסיום: "אני מאוד מאמין בו, הוא יכול להיות אפילו טוב יותר מהמשחק היום, הוא צריך להישאר צנוע לעבוד קשה והוא עוד השתפר". סורקין, סיים את המשחק עם דאבל דאבל 16 נק', 10 ריב' ו-5 חסימות (!) ונראה עם המבט לאתגרים הבאים: "אני בחור חיובי סך הכל, באתי לשחק הכי חזק שלי ולתת 100%, זו רק ההתחלה וצריך להמשיך".

על אף ההופעה האישית המצוינת, סורקין העדיף שלא להתרכז ביכולת האישית שלו ולפרגן לחבריו: "ניסיתי להיכנס בפן ההגנתי ולשחק הכי חזק שאני יכול, ו-5 חסימות שלי זה משהו שהיינו צריכים. היום אני הייתי טוב, וכל שחקן אצלנו יכול לשחק טוב בכל יום נתון, אנחנו מאוד מוכשרים".

מצטיין המשחק, ג'יימס נאנלי, התייחס לעבודה שעוד צפויה למכבי ת''א, בעקבות ההכנה הלוקה של הקבוצה שסבלה מנדבקי קורונה: "לא היו לנו משחקי קדם עונה, וזה הזמן לעבוד על הכימיה בינינו, וללמוד איך להנות כשאנחנו משחקים", נאנלי הוסיף: "היינו צריכים לשחק ולערב את כולם. כל משחק עכשיו משנה, ואנחנו לא נוכל לתרץ שלא היו לנו משחקי קדם עונה".

בצד השני, מאמן המפסידה, אריאל בית הלחמי, סיפר בכנות שחיכה לבאזר הסופי במהלך הרבע הרביעי הדומיננטי של מכבי ת''א: "רציתי שיעבור כבר. בסוף, הקבוצה טובה יותר ניצחה, ואני מברך את מכבי. עברנו שבוע טוב, ובסך הכל המשחק היום הוא חלק מהתהליך שאנחנו עוברים בתחילת העונה, ויש לנו עוד הרבה לעבוד".

למרות היכולת החלשה של אילת ברבע המכריע, הלחמי בטוח בפוטנציאל שקיים בקבוצה שלו: "אני לא חושב שהמשחק הזה משקף את היכולת שלנו, בסופו של דבר, אם לא קולעים אי אשפר לנצח. חלק מהזמן היינו בתוך המשחק, אבל  בסוף העוצמות של מכבי היו גדולות עלינו".