הלאומית מחכה: קטמון ויפו במרחק נגיעה מהיסטוריה

שישי, 15:30, ישיר ב-5LIVE+: שתי קבוצות האוהדים יילחמו על העליה כשישחקו במקביל במחזור האחרון של העונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.05.13 - 17:32
יחזור ללאומית? שי אהרון (דאבל פס)
יחזור ללאומית? שי אהרון (דאבל פס)
תחילת כתבה

האוהדים כבר כוססים ציפורניים, המתח מזמן עבר את רף ה'בריא', ואיש לא יודע כיצד הדרמה הזאת תסתיים. מה שבטוח, בצד אחד תהיה שמחה מטורפת, ובצד השני דמעות של כאב אמיתי. 90 דקות נותרו עד לתום העונה בליגה א' דרום, ומחר (שישי, 15:30, ישיר ב-5LIVE+)  נגלה מי תעשה היסטוריה ותעלה ללאומית: מכבי קביליו יפו או הפועל קטמון ירושלים.

העובדות היבשות אמנם ידועות, אבל כל שעה שחולפת עד המשחק מסבכת את העלילה עוד ועוד. שתי קבוצות האוהדים, שיחדיו הן אולי הדבר הכי רומנטי והכי נכון שקורה בכדורגל החולה שלנו, הגיעו אל קו הסיום כשהן צמודות. עם מאזן זהה של נקודות (54) והפרש שערים (23), ועוד משחק אחד בלבד לשחק, יפו וקטמון ייאבקו על המקום הראשון שיעניק כרטיס לליגה מקצוענית, ורק אחת מהן תחגוג לפני כניסת השבת.

כידוע, יפו מארחת את כפר יונה שנאבקת על חייה בליגה א' דרום, כשקטמון אמורה לארח בטדי את האורתודוכסים לוד. למה 'אמורה'? כי לוד ירדה ליגה כבר לפני מחזורים רבים, ומאז היא לא מופיעה לכל המשחקים, ולכאלה שהיא כן מופיעה, לא תמיד נמצא הרכב מלא. בשל העובדה שהפרש השערים צפוי להכריע את המאבק, בקטמון מקווים מאוד שהלודאים יגיעו, כי על הדשא הם יוכלו לנצח בהפרש גבוה יותר מזה שייתן להן נצחון טכני של 0:3.

באתר 'דאבל פס' של הליגות הנמוכות דווח כי נציגים של משרד החקירות "ויצמן יער" אמורים להיות פרוסים בשני המגרשים, וכי המשקיף מההתאחדות צפוי לרדת גם לאיזור חדרי ההלבשה בכדי לוודא שהכל עובר כשורה ובספורטיביות. אגב, פחות מ-24 שעות לפני המשחק, מהאורתודכסים לוד עדיין לא נמסרה הודעה האם הם ייתייצבו למשחק בטדי.