הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הוא גורם לך להגיד וואו". על שחקן העתיד של מכבי

אימוני הקראטה, ההשתלבות בבוגרים עוד לפני שמלאו לו 17 שנים וההצעה יוצאת הדופן ממכבי חיפה. היכרות עם אוסקר גלוך, מי שמסומן כדבר הבא במדי הצהובים. צפו בביצועיו

סהר דיין
סהר דיין  26.03.21 - 14:02

מכבי תל אביב אמנם ידועה כיצרנית של שחקנים לליגת העל, אבל כבר הרבה זמן לא היתה התלהבות סביב שחקן צעיר במועדון כמו במקרה של אוסקר גלוך. הוא התפתח תחת עיניו של מאמן הבוגרים, פטריק ואן לוון, שמאוד מעריך את היכולות שלו ובגיל 16 וחצי כבר חתם על חוזה מקצועני, לאחר שסירב לחיזורים והצעה כספית גבוהה ממכבי חיפה. "מבחינה טכנית הוא נחשב לעילוי", סיפר מאמן הנוער של הפועל ת"א, אורי אוזן ומאמן אחר מליגת נערים א' הוסיף עליו: "הוא עושה דברים עם הכדור שגורמים לך לתפוס את הראש ולהגיד וואו". הכירו את הנער שהתאמן בקראטה עד גיל 14 ומסומן כדבר הבא בצהוב.

"הכדורגל שלנו זקוק לשחקנים חכמים כמוהו"
הקשר הכישרוני משחק במכבי ת"א קרוב ל-12 שנה ומאוד מחובר למועדון. זה התחיל בגיל 5, כשאבא מקסים, שחקן העבר בליגה האוקראינית והמולדובית רשם אותו לבית הספר לכדורגל של הצהובים. במשך 6 שנים הוא היה מגיע עם בנו לקריית שלום וצופה בכל האימונים. "אני מכיר אותו מהנערים, מהימים שאני הייתי שם לפני חמש שנים", סיפר אקס הצהובים ומאמן הנוער של הפועל ת"א אורי אוזן, "השם שלו מוכר ותמיד דיברו עליו במכבי ת"א. הוא שחקן מוכשר מאוד, מהטובים בשנתון שלו, אבל עדיין לא התפתח עד הסוף".

"צריך לזכור שבגיל 16 יש עוד הרבה משתנים שמשפיעים על שחקן", המשיך אוזן על גלוך שמתנשא לגובה 1.70, "אני מקווה שכמה שיותר מהר הוא ישתלב ויתקדם. מדובר בכישרון, הכדורגל שלנו זקוק לשחקנים חכמים כמוהו. הוא מאוד מתוחכם".

כמו כן, ניר לוין, שאימן אותו במכבי תל אביב ובנבחרת ישראל הוסיף: ״אוסקר שחקן שבלט מהשנתונים הקטנים. יש לו טכניקה מצוינת וכישרון אדיר. אם הוא ימשיך להתקדם ולעבוד קשה הוא יהיה שחקן משמעותי בבוגרים של מכבי ת״א״.

אביו של גלוך מאוד דומיננטי בקריירה שלו. הוא עזר לו עם אימונים אישיים, אבל לא רק בכדורגל, אלא גם בקראטה. "מגיל שנה אוסקר היה מגיע איתי לקראטה והתחיל להתאמן. הוא השתתף בתחרויות עד גיל 14 ושילב את זה עם הכדורגל. התעסקתי בתחום הזה ברוסיה במשך 20 שנה. הוא מאוד חזק פיזית בזכות זה. הוא התחרה גם באלופי הארץ והיה טוב מאוד". בנוסף למימד הפיזי, למידת אמנות הלחימה לאורך השנים פיתחה אצל אוסקר את היכולות המוטוריות והקנתה לו יתרון על הדשא.

שחקני הבוגרת מתפעלים מהקשר, שסירב לחצי מיליון מחיפה
הקשר ההדוק עם המועדון הצהוב גרם לאביו לוותר על הצעות כספיות גבוהות ממכבי חיפה, שהייתה מוכנה לשלם עליו חצי מיליון שקל בגיל 13. גם מכבי פ"ת לטשה עיניים לכישרון הצעיר וחיזרה אחריו. הירוקים ניסו לשכנע את אוסקר לעזוב את קריית שלום לטובתם, אך השיקול הכלכלי לא עניין את האב.

"אני אוהב את מכבי תל אביב, את השיטה, ההתנהלות ואת דרך העבודה. שחקן טוב במועדון כזה - אין לו מה לחפש בחוץ, לאן הוא יעבור?!", סיפר מקסים, "אני לא רוצה לרוץ אחרי כסף, הוא עוד ילד. אוסקר יגדל ויהיה שחקן טוב וירוויח. אני לא דואג". האב ראה את העתיד של בנו במכבי ת"א, ויחד עם אוסקר, שמאוד רצה להישאר במקום בו גדל – ההחלטה נפלה ולאחרונה באמצעות סוכנו שחר גרינברג, הוא חתם על החוזה המקצועני.

צפו בגלוך מתאמן בקראטה >>

ברוב תקופתו במועדון הוא שיחק עם שנתון גדול ממנו ונחשב לשחקן עם טכניקה אדירה, וסיומת טובה. העונה הוא כבש תשעה שערים בתשעה משחקים, ובסך הכל 51 גולים בשלוש השנים האחרונות. כמו כן, הוא נכלל בסגל נבחרת ישראל ולוקח חלק בפרויקט העילית במכבי ת"א כבר כמה שנים.

מעבר ליכולות, מדובר באדם שלוקח את הכדורגל כמקצוע. מגיל 11 עד 15 הוא היה נוסע לבד באוטובוסים מרחובות לאימונים בתל אביב עד שעבר לפנימייה של הצהובים במקווה ישראל. בשלושת החודשים האחרונים, מאז שוואן לוון ומאמנו של אוסקר בחמש השנים האחרונות, אורי דוד, הגיעו לקבוצה הבוגרת מהאקדמיה, הקשר המוכשר מתאמן יחד עם הצהובים במקביל לאימוני מחלקת הנוער. אחד מעוזריו של ההולנדי, דוד, נחשב לאיש שטיפח את גלוך במועדון וגם שחקני האלופה מתפעלים מהמהלכים של אוסקר באימונים. עכשיו הוא צריך להוכיח שהוא גם שייך לשם.