בשורות טובות לב"ש: טאהא כשיר לרבע הגמר

הקשר התאושש מהר מהצפוי. אבוקסיס מתלבט בין סימאו ליוספי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  09.03.20 - 09:25
תחילת כתבה

אחרי שנדמה היה שלואי טאהא ייעדר ממשחק הגביע מול מכבי חיפה הערב (שני) בסמי עופר, הבלם הצליח לסיים אימון מלא ולא התלונן על כאבים, כך שהוא אמור לפתוח לצידם של מיגל ויטור ושיר צדק בהגנה. כמו כן, יוסי אבוקסיס טרם החליט האם לעלות עם דויד סימאו או תומר יוספי בקישור.

באסיפה המקצועית לפני משחק רבע הגמר, רשם אבוקסיס רק את מספרי החולצות של צדק וויטור על הלוח אבל נראה כי טאהא יהיה זה שיצטרף לשניים במערך של שלושה בלמים. עוד התברר מהאימון המסכם של הקבוצה, שנראה שאבוקסיס מתלבט בין דוד סימאו לבין תומר יוספי.

באסיפת הווידאו ביקש המאמן לשחק באותו סגנון כמו במשחק הביתי מול מכבי ת"א, שנגמר ב-1:1 וכשהראה קטעים של סגירה נכונה מצד שחקני הקישור פנה ליוספי ואמר לו כי לא מן הנמנע שהוא יפתח. "אחרי שהובסנו 4:0 אנחנו צריכים להילחם קודם כל על הכבוד שלנו ושל האוהדים שלנו" אמרו שחקנים בקבוצה.

אבוקסיס מודע לעובדה שנכון לעכשיו הוא מחזיק באחוזים נמוכים יותר מאלו שהיו לברק בכר עד לפני שפוטר. אבל ניצחון בגביע ועלייה לחצי הגמר יוסיפו לו נקודות זכות רבות גם בקבוצה ובעיקר אצל האוהדים, שמשוכנעים שהמנצחת הערב תגיע עד הסוף. בתוך כך, לפני הצהריים תצא הקבוצה לבית מלון בחיפה ומשם יגיעו לאצטדיון.

חוץ מההרכב שברובו סגור מבחינת אבוקסיס, לקבוצה מבירת הנגב יש גם לא מעט פצועים, שלא יעמדו לרשותו של המאמן. רמזי ספורי ואלטון אקולטסה סובלים ממתיחה בשריר האחורי. יחד איתם גם עמית ביטון עוד לא כשיר במאת האחוזים למשחק הגביע. מי שעוד לא ישחקו הם בן ביטון, שמחלים מפציעה במפשעה, וכמובן ארנסט שטקוס, שעוד מתאושש מהשבר בידו.

הרכב משוער: אוהד לויטה, אור דדיה, שיר צדק, לואי טאהא (דוד קלטינס), מיגל ויטור, אורן ביטון, מרוהאן קבהא, תומר יוספי (דויד סימאו), ז'סוואה, נייג'ל האסלביינק, בן שהר.