הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"היו הרבה לילות קשים. בכיתי לכרית"

המהומה ("צריכים להוות דוגמה, מגנה את שני הקהלים"), רגעי המשבר ("כאב לי לקום מהמיטה"), אירופה ("מכבי לא תעמוד בדרכי"), דוניס ("השחקנים איבדו בו את הביטחון") ואצילי: "עשה טעות". אחרי עונה קשה במיוחד, דן גלזר בריאיון נרחב ל'מגרש פתוח'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.06.21 - 16:56
תחילת כתבה

דווקא לאחר עונה בה נבחר לשחקן העונה, דן גלזר חווה הרבה רגעי משבר במהלך 2020/21. הקורונה והפציעות גרמו לירידה ביכולתו, אך סיום העונה, למרות אובדן האליפות, היה מתוק עם הזכייה של מכבי תל אביב בגביע המדינה.

"קמתי לבוקר הכי כיף שלי ככדורגלן", אמר גלזר בריאיון ל'מגרש פתוח' לאחר הניצחון הדרמטי על הפועל תל אביב בגמר. "עברתי עונה קשה באופן אישי, עונה מתישה, המון משחקים ורגעי דרמה. הגיע לסגל הזה לסיים את העונה בצורה מתוקה. האליפות? זה סוג של מנחם. היה קשה עם אובדן האליפות, רצינו מאוד והיינו שם עד הסוף, כבר הובלנו והרגשנו שזה הולך לכיוון שלנו, זה תסכל אותנו מאוד. הרגשנו שאנחנו חייבים לסיים עם תואר. אין דבר יותר מתוק מלנצח דרבי בגמר. היה הכל מהכל, ההרגשה בבלומפילד לא ניתנת להסבר, הרגשתי שאני בליגת האלופות, היה רעש שלא הרגשתי עד היום".

גלזר התבקש להעניק ציון לעונה: "עונה טובה מאוד. קשה לי שלא לקחנו אליפות. בהתחשב בעובדה שהמון שחקנים בכירים נפצעו לאורך זמן, חילופי מאמנים, קורונה, זמן רב ללא קהל. הגענו ל-32 האחרונות בליגה האירופית, רדפנו אחרי מכבי חיפה כל כך הרבה זמן, היינו די עייפים בסוף. זו הייתה עונה מתישה, כמו שלוש עונות".

"זו הייתה עונה באמת קשה מבחינה אישית, הקרובים אליי יודעים טוב", סיפר הקשר. "המון לילות קשים, בכיתי לכרית, לא מתבייש להודות. משברים מנטליים. חברים ומשפחה, הצוות ניסה להרים אותי, ברגע שהשופט שרק כל העונה הארוכה עברה למול העיניים והייתה לי צמרמורת בכל הגוף. לפציעה בשרירי הבטן אין תאריך. אני מקצוען, עשיתי את כל מה שצריך וזה לא עזר, זה הוציא אותי מדעתי. אני עד עכשיו לא מאה אחוז. כאב לי לקום מהמיטה, מהאוטו". 

גלזר נשאל על התרומה של פטריק ואן לוון למועדון: "הדבר הכי חשוב שפטריק עשה זה יצירת סדר. טקטית, גם אם לא כבשנו 4-5 שערים במשחק, היה סדר. היה קשה לחדור אותנו מבחינה הגנתית, זה מה שנתן את צבירת הנקודות. משהו לא רגיל, רמה גבוהה. יורגוס דוניס? עשה הצלחה אדירה באירופה. הוא מאמן טוב ומבין כדורגל, איש מקצוע. השחקנים איבדו בו את הביטחון, לא נתנו בו אמון מלא. זה קורה בכל מקום. אני מאחל לו בהצלחה כי הוא בן אדם ומאמן טוב". 

באופן טבעי, המהומה הגדולה בבלומפילד תפסה חלק נכבד בשיחה: "זה לא צריך להיעשות. קטונתי מלחנך את קלינגר וטועמה. זה יצא מפרופורציה. היה אדרנלין מטורף, זה הוציא אותם מדעתם. צריך לגנות את זה, הם צריכים להוות דוגמה. אני מגנה את שני הקהלים אם שרו שירים שלא במקום. במכבי הוא היה מפוטר עוד במהלך המשחק מבלי לדעת. קלינגר היה שחקן ענק במכבי ת"א וסמל, אני מגנה אבל לא מחנך".

גלזר אמנם בישל את השוויון ליונתן כהן, אבל לאורך עונה הקשר לא מספק מספרים: "שחקן בכדורגל המודרני צריך לסיים עם מספרים, אני עובד על זה וצריך לשפר את זה. אני דואג ושומר על הקבוצה, אני מסתכל איך אני מונע התקפות מעבר. אולי אני צריך לחשוב יותר על עצמי. זה קשה לי, אני חושב לטובת הקבוצה קודם כל. אני צריך ללכת יותר קדימה".

למרות שחתם על חוזה חדש, גלזר העיד שלא ויתר על החלום האירופי: "לא ויתרתי על החלום האירופי, אם תגיע הצעה ממקום גדול מכבי לא תעמוד בדרכי. מכבי זה מועדון אירופי, הבית שלי, ואני מאושר פה ומתרגש להגיע לאימונים. אבל שני הצדדים יודעים שאם תגיע הצעה מספיק טובה לא יעמדו בפניי. יש לי שאיפות לצאת לאירופה וכמה שיותר מהר. האחים שלי? אני מתחיל לפחד על המקום שלי במכבי. עניין של זמן עד שיגיעו רחוק".

לסיום, גלזר נשאל על הקריאות אצילי וחזיזה: "צריך לגנות, לא צריך להגיע למקומות האלה. גם אני חטאתי בזה בעונה שעברה ואני מצטער על זה בכל יום. צריך להתעסק בקבוצה שלך. אצילי מבין שעשה טעות ואמר את זה. מקווה שלא יחזור על זה, הוא שחקן נהדר וצריך להתעסק בכדורגל. זה מושך אש לכיוון הלא נכון".