"היינו צריכים להתלונן על חכמון עוד קודם"

בבית"ר מסרבים להירגע מאירועי בלומפילד. גורם: "שבן שהר יביט בראי, זו לא התנהגות של שחקן נבחרת וצ'לסי". הקבוצה, קורנפיין ודסה לדין משמעתי. כעס על התנהגות טוטו: "מקומם ומאכזב"

זיו אברג'יל  20.04.11 - 12:30

תחילת כתבה

בבית"ר ירושלים עדיין מתקשים לעכל את ההפסד 1:0 להפועל תל אביב ברבע גמר גביע המדינה, ובעיקר את החלטותיו של השופט אלי חכמון ששרק פנדל שלא היה נגד הקבוצה והרחיק את משה בן לולו ואלי דסה.

בקבוצה קיבלו היום הודעה כי בעקבות דו"ח השופט הוחלט להעמיד לדין משמעתי ביום רביעי הבא את היו"ר איציק קורנפיין, המגן אלי דסה ואת הקבוצה עצמה. קורנפיין יועמד לדין בגין העלבת שופט, דסה בשל התנהגות לא הולמת בנסיבות מחמירות. בית"ר תועמד לדין בגין התנהגות אוהדים.

בשנים האחרונות קבלו אנשי בית"ר מספר פעמים על השיפוט של חכמון במשחקי הקבוצה ובעיקר את ההפסד 3:2 להפועל ב"ש בווסרמיל בעונה שעברה. "אנחנו מצטערים שלא התלוננו על חכמון לפני המשחק כי כולם מכירים את העבר שלו עם בית"ר", אמר אסף שקד, דובר הקבוצה, "דיברנו על כך בתוך במועדון אבל אם זה היה יוצא החוצה, יכול להיות שהוא היה שוקל פעמיים לפני שהיה שורק לפנדל. אולי צריך לדרוש במשחקים רגישים מהסוג הזה להביא שופטים מחו"ל, כפי שעשו בדרבי בעונה שעברה".

אוהדי הקבוצה ושחקניה הוותיקים של בית"ר הישוו את שערוריית השיפוט אמש לזו בשנת 1997, אז בחצי גמר הגביע מול מכבי ת"א נשרקו שני פנדלים לטובת מכבי. לטענתם, אירועי אמש האפילו על המשחק ההוא.

בבית"ר הביעו כעס על טוטו תמוז, שחקן הקבוצה לשעבר, והביעו תקווה כי גם אביחי ידין יועמד לדין משמעתי, דבר שאכן יקרה ביום רביעי הבא. גורם בבית"ר הוסיף: "מקומם ומאכזב לראות את ההתנהגות של טוטו תמוז אחרי כל השנים שלו אצלנו. הפועל ת"א צריכה לטפל באביחי ידין ובהתנהגות שלו אחרי שהתגרה באוהדים שלנו, ואחר כך שגם ההתאחדות לכדורגל תטפל בו". 

"בן צריך להסתכל על עצמו במראה. לא כך צריך להתנהג שחקן נבחרת ישראל וצ'לסי לשעבר", הוסיף הגורם על האצבע המשולשת שהניף בן שהר לעבר אוהדי הקבוצה.

בקבוצה ציינו לשבח את הקהל, שהתנהג למופת לדבריהם לאורך המשחק עד לאותה התגרות של שחקני הפועל ת"א בסיום. "הקהל התעסק בעידוד ולא בקריאות נגד שחקני הפועל", אמרו במועדון, "הקהל שלנו גילה בגרות ואיפוק. ההתפרעות בסיום לא הייתה מתרחשת ללא התגרות שחקני הפועל".

אלי דסה ושי חדד קיבלו היום תמיכה מאסיבית מאוהדי הקבוצה, שחלקם התקשרו לעודד אותם וחלקם שלחו להם הודעות טקסט המצהירות כי הקהל עומד מאחוריהם. "זו פעם ראשונה אחרי שנים רבות שהקהל והשחקנים ביחד", אמרו בקבוצה על כך.

בשבת ב-19:00 תשחק בית"ר מול הפועל ר"ג בפתיחת משחקי הפלייאוף התחתון. רוני לוי יחסר במשחק בטדי את דסה ובן לולו המורחקים. ליאור ראובן צפוי להחליף את דסה, בעוד שחן עזריאל יפתח במקומו של בן לולו.