פיפ"א מכריחה את אבי לוזון: שב למו"מ עם רגו'ב ופלאטיני

בלאטר זימן את השלושה לציריך על מנת לדון במצב הכדורגל הפלסטיני, גם יו"ר ההתאחדות הירדנית ויו"ר ההתאחדות האסייתית ינסו להגות פתרון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.08.13 - 16:15
דייט עם רג'וב. לוזון ופלאטיני
דייט עם רג'וב. לוזון ופלאטיני
תחילת כתבה

רק לפני מספר שבועות נשיא התאחדות הכדורגל העולמית, ספ בלאטר, ביקר במזרח התיכון. מאז הספיקו ראשי ההתאחדויות של ישראל ושל פלסטין להחליף מספר האשמות וטענות בנוגע לתנועת כדורגלנים פלסטיניים במעברי הגבול, וכעת מתברר שבפיפ"א עמלים על פתרון.

בהודעה רשמית שהוציא הערב (חמישי), בלאטר הודיע כי מהביקור שערך בירדן, ישראל ובשטחים, עולה כי מצב הכדורגל בפלסטין אינו משביע רצון, וכי ברצונו להביא לפתרון הבעיות. לשם כך מינה נשיא פיפ"א צוות משימה מיוחד, שלמרות חילוקי דעות שייתכן וקיימים, יצטרך לשבת בחדר אחד עד שיצא עשן.

בלאטר הסביר כי הצדדים חייבים להתדיין על מנת לשפר את מצב הכדורגל בשטחים, ולשם כך הצוות יתכנס לפגישה הראשונה בנושא כבר ב-3 בספטמבר, במשרדי ההתאחדות העולמית בציריך. צוות המו"מ ימנה את יו"ר ההתאחדות אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב וכן את סגן נשיא פיפ"א, שהוא גם נשיא ההתאחדות הירדנית, עלי בן חוסיין. אבל בלאטר לא עוצר פה - כדי לפקח על הכל, הוזמנו לצוות גם נשיאי הקונפדרציות הרלוונטיות  - איברהים אל חליפה, יו"ר ההתאחדות האסייתית ומישל פלטיני, יו"ר אופ"א.

הפורום הנ"ל ינסה לנתח את מקור הבעיות ולהגיע לפתרונות, כולל האפשרות שכדורגלנים תושבי השטחים יוכלו לנוע בחופשיות במעברי הגבול השונים. הנקודה המעניינת היא שפיפ"א למעשה מחייבת את ההתאחדויות של ישראל ופלסטין להתדיין בנושא, שכן מוקדם יותר החודש רג'וב התלונן על כך שלא אושרה כניסת מספר שחקנים במקרה מסויים, ואילו לוזון טען שהוא חייב למלא את הוראות צה"ל.