גוטמן: "בבלגיה כולנו ניקח אחריות. אני רוצה לנצח פה"

לפני אקורד הסיום של הקמפיין, אולי משימתו הלאומית האחרונה, מאמן נבחרת ישראל מאמין ש"נס בריסל" אפשרי. באסיפה שערך ביקש משחקניו להתעלות בישרות האחרונה: "אני בעיקר דורש לראות מנהיגים, שכל אחד יהיה מחר בשיא שלו ולא יברח מהמשחק"

מאיה רונן, שליחת ערוץ הספורט לבלגיה  12.10.15 - 14:57
תחילת כתבה

בבריסל יש שוקולד נהדר וופל בלגי משובח, שאולי יסייעו לשחקני נבחרת ישראל לשפר את הטעם הרע שנשאר אחרי ההפסד לקפריסין. בינתיים, הם נמצאים כל היום במלון, עד שייצאו לאימון המסכם לפנות ערב. סוג של סיר לחץ, אין לאן לברוח, בקושי אפשר לצאת לנשום אוויר מחוץ ללובי. דינמיקה קבוצתית שאת תוצאותיה נגלה מחר.

לקראת מה שיהיה כנראה משחקו האחרון כמאמן נבחרת ישראלאלי גוטמן מכין את שחקניו למשחקם האחרון במוקדמות יורו 2016, בחוץ מול בלגיה החזקה, זה שלצערו גם צפוי לסיים את הקמפיין שלה בלי כרטיס לטורניר הגמר בשנה הבאה בצרפת, אלא אם אירופה תחזה מחר באירוע בלתי צפוי.

ולמרות שברקע כבר מתנגנת נעימת הסיום, גוטמן שומר על אופטימיות, ומאמין שאולי ממחר בלילה כולנו נדבר על "נס בריסל" ונדון בספקולציות לקראת הגרלת הפלייאוף. יממה לפני המשחק מול הבלגים, שכבר הבטיחו את מקומם באליפות אירופה, גוטמן ערך אסיפה לשחקני נבחרת ישראל וכיוון בעיקר ללב.

"את האחריות על ההפסד לקפריסין לקחתי אני, בבלגיה כולנו לוקחים אחריות", אמר גוטמן ולא הסתיר את המשאלה הגדולה שלו, "אני רוצה לנצח פה, ובעיקר דורש מנהיגים. שכל אחד יהיה בשיא שלו ולא יברח מהמשחק".

"אני מאוד מאוכזב מההפסד לקפריסין - ברמה האישית וברמה הקבוצתית - כי אני יודע שהתכוננו כראוי וידענו כל אחד מה הוא צריך לעשות, במצב נייח, תוך כדי משחק וגם בכל תוצאה", הוסיף המאמן הלאומי. מחר בבריסל תהיה לשחקנים של גוטמן צ'אנס אחרון - אם לא להשתחל לפלייאוף, אז לפחות לסיים עם ראש מורם.