חמד: "רואים נבחרות קטנות שעולות ליורו וזה צובט לנו"

הנבחרת גייסה את שארית האמונה לקראת המשחק הערב בבלגיה, כשרק ניצחון סנסציוני יוכל לסדר לה מקום בפלייאוף. החלוץ אופטימי ("אסור להרים ידיים"), מקבל בהבנה את האכזבה ("צריך לדעת לקבל ביקורת") ומודאג מגל הטרור ("צריך להתנתק לכמה שעות")

מאיה רונן, שליחת ערוץ הספורט לבלגיה  13.10.15 - 09:30
תחילת כתבה

בנבחרת ישראל מדברים בעיקר על אמונה, נאחזים בסיכוי הקטן ובהזדמנות האחרונה בהחלט לתפוס את הרכבת לפלייאוף. ניצחון בבלגיה, לא פחות, זה מה שהחבורה של אלי גוטמן צריכה להשיג הערב (שלישי) בבריסל, ואז להטות אוזן לקפריסין ולקוות שהשכנה לא תפסיד לבוסניה בבית. אם התנאים הללו ימולאו, הקמפיין של אלי גוטמן יהפוך מכישלון להצלחה מסחררת.

\כל יתר התסריטים, שעם כל האמונה נשמעים סבירים הרבה יותר מזה שהנבחרת מייחלת לו, יסיים את דרכה של ישראל בקמפיין וישלח אותה לצפות ביורו 2016 מהספה בסלון. אבל השחקנים בכחול-לבן מאמינים באמת, מבינים שהערב כבר אי אפשר להפסיד את מה שנדמה שאבד כבר מול קפריסין בשבת. אולי בתוך הסיטואציה הזו יצמח אחד הרגעים המפתיעים של הכדורגל הישראלי?

תומר חמד לא מתעסק בחישובים. חלוץ ברייטון, שאמור לפתוח בחוד במשחק בבריסל, יודע מה כמה קשה המשימה שעל הפרק, אבל מגיע לעשות את הבלתי ייאמן. "אני לא חושב שצריך לחשוב באחוזים, צריך להבין שבמשחק נתון הכל יכול להיות. אנחנו מודעים לקושי של המשחק אבל יודעים שצריך לעשות את העבודה שלנו על הצד הטוב ביותר. אם זה יספיק לנו לניצחון אנחנו נשמח. ואם לא, לפחות נדע שעשינו את המקסימום".

"אנחנו רואים שנבחרות שלא היו קודם בטורנירים גדולים עולות עכשיו ליורו, וזה עושה צביטה כלשהי", הביע חמד את תחושת ההחמצה מהקמפיין, רגע לפני שנזכר שוב שיש עוד 90 דקות לנסות, "כמובן שכרגע אני לא יכול לסכם את הקמפיין שלנו כי יש עוד משחק. אני מאמין, כי אם לא הייתי מאמין לא הייתי עולה לשחק. כולנו פה בשביל מטרה אחת - לנסות לנצח. אנחנו מודעים לקושי של המשחק, נעשה את המקסימום שלנו ואם לא ננצח, לפחות שנהיה שלמים עם עצמנו".

"האווירה לא קלה. כמובן שרצינו להיות אחרי המשחק מול קפריסין עם עוד 3 נקודות, אבל בסופו של דבר השעות עברו וחשבנו, ועם כל האכזבה יש לנו עכשיו משחק חשוב מאוד", סיפר החלוץ על ההכנה המנטאלית, "כל עוד יש לנו סיכוי אנחנו לא יכולים להרים ידיים ולוותר. עשינו את הסוויץ' עם כל הקושי ואנחנו כבר חושבים רק על בלגיה. נעבוד כמו שצריך ונתכונן טוב כדי שנבוא במאה אחוז".

"אחרי כל משחק, גם טוב וגם רע, יש הרבה רעש מהתקשורת. אנחנו בתור שחקנים ואלי גוטמן בתור מאמן צריכים לדעת איך לקבל את זה", הוסיף חמד, "אחרי המשחק האחרון כמובן שכולם היו מאוכזבים והיו הרבה ביקורות, אבל כמו שאמרתי כולנו עכשיו עם הפנים לבלגיה ורק אחרי המשחק הזה נוכל לסכם".

מבריסל הרחוקה, בנבחרת שומעים ורואים את הדיווחים על גל הטרור שהולך ומתגבר בישראל, ואף אחד לא נשאר אדיש. "כל אחד, לפני שהוא כדורגלן, הוא בנאדם. לכולנו זה קשה ומה שקורה בארץ לא צריך להיות, ולכולנו לא קל עם זה. אנחנו שחקני כדורגל, יש לפנינו משחק מול בלגיה ונצטרך להתנתק לכמה שעות ולעשות את המקסימום. בלי קשר, אנחנו תמיד רוצים לשמח את המדינה".