הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא הבליג: אלישע לוי השעה את הרוש וחמד מהנבחרת

אחרי שהשניים התלוננו על כך שלא פתחו מול ספרד, המאמן הגיב: "הם השמיעו ביקורת שלא מקובלת כלפי הדרג המקצועי וחבריהם. אני משעה אותם מפעילות לקראת מולדובה ואלבניה". הבוקר החלוץ תקף בראיון לנדב צנציפר: "נמאס לי, אני מאוכזב מאלישע לוי"

תומר לוי
תומר לוי  27.03.17 - 10:47
תחילת כתבה

סערה בנבחרת ישראל. אחרי שאריאל הרוש ותומר חמד הביעו את מורת רוחם מכך שלא קיבלו קרדיט בהרכב של אלישע לוי בתבוסה 4:1 לספרד במסגרת מוקדמות המונדיאל, הגיע העונש. המאמן החליט שלא להבליג על דבריהם של השניים והשעה אותם מהמשחקים מול מולדובה ואלבניה.

"ב-48 השעות האחרונות הרשו לעצמם שני שחקני הנבחרת, אריאל הרוש ותומר חמד, להשמיע ביקורת פומבית, בה בצד התסכול האישי שהביעו, הייתה גם ביקורת לא מקובלת כלפי הדרג המקצועי והחברים לחדר ההלבשה, ופגיעה במרקם החברתי של הנבחרת", אמר אלישע לוי.

המאמן המשיך: "מי שאינם מעזים להביע ביקורת קלה שבקלות בקבוצתם על שיקולי המאמן והדקות שניתנות להם, מוטב שיזהרו שבעתיים בכל הקשור לנבחרת ישראל. הבהרתי כי בכל מקרה בו תהיה התנהגות שאינה הולמת שחקן נבחרת, יתקבלו ההחלטות הנדרשות. לפיכך, אני משעה את הרוש וחמד מנבחרת ישראל ומפעילותה לקראת משחק הידידות מול מולדובה (6.6) והמשחק מול אלבניה (11.6). חזרתם האפשרית לנבחרת תיבחן רק לאחר מכן".

חמד שלא פתח בהרכב גם נגד אלבניה, אמר הבוקר בראיון ל"ידיעות אחרונות": "גם מול אלבניה הייתי בהלם, אבל נגד ספרד זה כבר היה הזוי. לא מעניין אותי מה הסיבה, אני חייב להיות שחקן הרכב בנבחרת. לא מעניין אותי אם ערן זהבי דיבר עם אלישע או לא, אני מסתכל על עצמי ולא על אחרים, ומבחינתי אני צריך להיות החלוץ הראשון בנבחרת. זה מתסכל". גם הרוש אמר דברי ביקורת ("הגיע לי לשחק, אמרתי לאלישע שאני מאוכזב ממנו") ושמע על ההשעיה עוד לפני שהגיע לאימון של הפועל ת"א. השוער אמר בתגובה: "אני לא יכול לדבר, כשיהיה לי מה לדבר, אני אדבר".

לתומר חמד יש 27 הופעות בנבחרת ישראל, בהן כבש 15 שערים. בקמפיין הנוכחי הוא רשם 5 הופעות, ב-3 מתוכן פתח בהרכב של אלישע לוי, וכבש כבר שלושה שערים - צמד ב-1:2 על ליכטנשטיין ועוד שער ב-1:2 על מקדוניה. במדי ברייטון עוברת על חמד עונה נהדרת, כאשר עד כה יש לו כבר 10 כיבושים בצ'מפיונשיפ והוא מוביל את הקבוצה שלו לעבר הפרמייר-ליג.