88.5% מהאוהדים בעד קמפיין נוסף להרצוג

סקר "פנאטיקוס": 29.3% רוצים את ליאור רפאלוב בסגל

גל לפלר  16.10.19 - 16:05
תחילת כתבה

חמוץ מתוק. זו התחושה ממנה יוצאים אוהדי נבחרת ישראל לאחר צמד המשחקים מול אוסטריה ולטביה, בה אמנם ניצחה הנבחרת את האחרונה בבית 1:3 בתצוגה התקפית, אך הסיכוי לעלות ליורו 2020 משלב הבתים נמוג כמעט סופית עוד לפני כן, בהפסד לאוסטרים בווינה.

עם זאת, בניגוד לקמפיינים האחרונים בהם אנחנו האוהדים היינו מרגישים את אותה תחושת ייאוש וממתינים בציפייה מייגעת אל עבר קמפיין המוקדמות הבא, הפעם לנבחרת ישנו גלגל הצלה בדמות פלייאוף ליגת האומות שיתקיים בחודש מרץ הקרוב, וסיכויי הנבחרת להגיע אליו סבירים בהחלט – מה שמשאיר את השיח אודות הנבחרת חי וקיים בקרב האוהדים שבאמצעות אפליקציית פנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט, הביעו דעתם בסוגיות הבוערות: האם הרצוג צריך להמשיך, מי מבין אלו שלא זומנו צריך לקבל הזדמנות ובפינת הנוסטלגיה – איזה שחקן עבר היו מחזירים לסגל.

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?

באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן

כבר נוכחנו לראות את האהדה שגילו האוהדים כלפי הרצוג, גם לאחר ההפסד המאכזב בסלובניה בסיומו פצח בנאום סוחף שריגש הרבה אוהדים בבית. עם זאת, לא מעט ביקורות הופנו אליו אודות ניהול משחק כושל בהפסד לאוסטרים, הן במערך איתו עלה והן בחילופים שביצע במהלך ההתמודדות.

האמנם? בסקר שבוצע לאחר המשחק אמש (שלישי), רובם המכריע של אוהדי הנבחרת (88.5 אחוזים) רוצים שהרצוג יוביל את הנבחרת גם לאחר קמפיין המוקדמות הנוכחי, במה שמראה על שביעות רצון אדירה של האוהדים מהמאמן האוסטרי, על אף שמבחינה הישגית שוב לא הצלחנו (כנראה) לעלות לטורניר גדול מקמפיין מוקדמות.

נמשיך בבחירת סגל השחקנים שבחר האוסטרי למשחקים האחרונים, או בעצם באלו שלא בחר. האוהדים נשאלו מי מבין אלו שלא זומנו צריך לקבל יותר קרדיט במדים הלאומיים לקראת המשחקים הקרובים מול פולין וצפון מקדוניה, כשכמובן שחקנים שהיו פצועים בזמן הזימון (תומר חמד, בירם כיאל) לא נכללו כאופציות.

מי שעל פי 29.3 אחוזים מהאוהדים צריך לקבל את הקרדיט הוא אחד הלגיונרים הבכירים בכחול לבן, ליאור רפאלוב, שפתח את עונתו התשיעית בבלגיה בסערה וכבר הספיק לכבוש שישה שערי ליגה, אך זוכה להתעלמות מוחלטת מהרצוג וטרם שיחק עדיין תחת האוסטרי. אחריו נבחרו בן שהר (19.4 אחוזים) שגם הוא פתח טוב את העונה עם ארבעה שערי ליגה, יובל אשכנזי (17.7 אחוזים) שתקע יתד במרכז הקישור של מכבי חיפה ואפילו אלירן עטר, שאמנם לא כל כך זוכה לקרדיט גם בקבוצתו מכבי תל אביב, אך עדיין מקבל תמיכה מ-17.4 אחוזים. סוגרים את הרשימה שני שחקני הפועל ב"ש שמציגים יכולת טובה גם הם: עדן שמיר (10.8 אחוזים) ואורן ביטון (7.5 אחוזים) שמוליך את הליגה במדד הבישולים ומסירות מפתח מדוייקות.

נקנח במעט נוסטלגיה. עם כל הכבוד לאותם שחקנים שצוינו מעלה, נשאלו האוהדים איזה שחקן עבר מפורסם של הנבחרת היו מחזירים לסגל הנוכחי. על אף שלל הבעיות במשחק ההגנה הלוקה בחסר, האוהדים רוצים יותר מכל לראות קוסם במרכז המגרש, כזה שיפעיל את החלוצים ויספק משחק התקפי – לכן רובם (40.9 אחוזים) בחרו באייל ברקוביץ'. אצל אוהדי מכבי חיפה, אחוזי ההצבעה לברקוביץ' היו גבוהים מאשר שאר הקבוצות (63.4 אחוזים).

בפער די גדול אחריו, הגיע אל המקום השני אלי אוחנה עם 15.6 אחוזים מהקולות. הרבה מהם, שלא במפתיע, הגיעו מאוהדי בית"ר ירושלים, אשר 68.2 אחוזים מאוהדיהם היו מחזירים את מלך שערי קבוצתם בכל הזמנים. מי שהגיע שלישי (13.7 אחוזים) הוא מלך ההופעות של הנבחרת בכל הזמנים יוסי בניון. אחריו הגיעו בהתאמה חיים רביבו (12.1), מוט'לה שפיגלר (9.5) ואורי מלמליאן (8.2 אחוזים). 

ומה דעתכם לגבי הרצוג? הורידו את אפליקציית פנאטיקוס:
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן