"הלוואי שהיה אפשר להחזיר את הגלגל לאחור"

התחושות, החרטה והעונש. צפו בפורץ מול פולין בראיון בלעדי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.11.19 - 19:25
תחילת כתבה

כמעט שבועיים עברו מאז אבי עלמגנה טדסה עשה את הטעות הגדולה של חייו, טעות שהובילה אותו למעצר וכנראה עוד ישלם עליה לא מעט בעתיד. הערב (חמישי), האיש שפרץ לדשא במשחק מול פולין ותפס את אור הזרקורים מול מדינה שלמה, העניק ראיון בלעדי לאתר ערוץ הספורט והתייחס לראשונה לאותו אירוע מכוער ולתחושות שהתלוו אליו.

"מאז אותו יום אני שואל את עצמי למה עשיתי את זה", פתח טדסה את ליבו. "הלוואי והייתי יכול להחזיר את הגלגל לאחור, אני מתנצל. מה עבר לי בראש? לא חשבתי על כלום, זו היתה שטות. ידעתי שאסור לי להיכנס למגרש. אני לא ילד רע, אבל מעדתי. טעיתי. לכל בן אדם מגיעה הזדמנות שנייה בחיים, לא הייתי מעורב בשום עבירת משמעת, לא בבית ספר ולא במועדון בו אני משחק. התחושה הזו שעשיתי משהו שאסור תלווה אותי עוד הרבה זמן".

טדסה בן ה-15 החל לשחק כדורגל באופן מקצועני רק העונה במחלקת הנוער של מעלה אדומים, והסיבה לפריצה לטענתו היא בגלל הרצון להצטלם עם כוכב נבחרת פולין ובאיירן מינכן, רוברט לבנדובסקי. הוא לא תיאר לעצמו שהפריצה שלו לדשא תוביל כמעט לפיצוץ המשחק ותגרום למאבטח שינסה לתפוס אותו לשבר באף ומכות יבשות. "זו טיפשות, מעשה שלא מתאים לי. אני מתבייש בו", הוא המשיך והסביר. "גרמתי להרבה אנשים לאכזבה ממני, כולל למשפחה שלי. בבית ספר שלי אנשים הסתכלו עלי בעין עקומה, זה לא קל". 

בהתאחדות לכדורגל החליטו להעמידו לדין מאחר והוא רשום כשחקן במעלה אדומים. בשל החרטה והבנת ההשלכות, הוא קיבל עונש הרחקה לארבעה חודשים מהמגרשים. לאימונים הוא מורשה להגיע, אבל בין לבין ובשל החלטת המועדון שמנסה לעזור לו, הוא גם לקח על עצמו עונש חינוכי ומסייע לעמותה שתפקידה לאסוף מזון לנזקקים.

"מפה אני רוצה מפה לקרוא לאחרים ולהגיד: אל תעשו את הטעות שאני עשיתי", סיכם טדסה. "שילמדו ממה שקרה לי. אם יש משהו שאני יכול לעשות עכשיו זה רק להעביר את המסר. אל תפרצו למגרש, אל תעברו על החוק".