ניצח בגדול: 48% רוצים את ברקוביץ' כמאמן הנבחרת

סערת שירת ההמנון, האינטרסים וסגירת החשבונות בהתאחדות, רמת המקצוענות בישראל ופופולריות השחקנים בכחול-לבן. התוצאות המלאות - הסקר הגדול של "דיירקט פולס"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.07.20 - 23:15
תחילת כתבה

בווידאו: אייל ברקוביץ' מדבר על מינוי מאמן הנבחרת

נבחרת ישראל הפכה בשנים האחרונות לשק החבטות של כולם. 50 שנה שהבחורים בכחול-לבן מנסים להעפיל לטורניר גדול, אבל שוב ושוב אנחנו נאלצים להתרפק על זכרונות מ-1970, שנה שבה רובנו לא נולדנו. המינוי של ווילי רוטנשטיינר למאמן הלאומי שוב גרם לנו לתהות אם זו היכולת של השחקנים שמונעת מאיתנו להגשים את החלום או העסקנות שתוקעת מקלות בגלגלים.

רגע אחרי המינוי של ווילי, פנינו לחכמת ההמונים. סקר גדול ומקיף בניהול "דיירקט פולס" העניק סופית את התשובה לשאלה: מה הציבור רוצה? מי צריך להוביל את הנבחרת ומה צריך להשתנות כדי שסוף סוף נשאיר מאחור את הבעיטה ההיא של מוטל'ה שפיגלר ונפנה מקום לזכרונות חדשים, כאלה שימלאו אותנו בגאווה בנבחרת הלאומית שלנו.

אחת השאלות שנשאלו היא לגבי ההמנון הלאומי. עוד כשהיה מועמד לתפקיד המאמן, אייל ברקוביץ' הצהיר כי מבחינתו מי שלא שר את ההמנון לא יכול להיות קפטן הנבחרת. הנושא פוגע בעצב רגיש בחברה הישראלית. הרי הוא פונה לבני דת אחת (נפש יהודי הומיה) ולכן, הקפטן הנוכחי, ביברס נאתכו, מוסלמי, לא שר אותו. על פי הסקר, הציבור בישראל נוטה לעמדה של ברקוביץ'. 67.6 אחוזים חושבים כי שירת ההמנון היא תנאי הכרחי לקבלת סרט הקפטן. 25.2 סבורים כי זה לא רלוונטי ואילו 7.1 אחוזים לא יודעים. 

ומה לגבי האיש על הקווים של הנבחרת? לפי הסקר, גם פה ברקוביץ' שיכנע את הקהל כש-48.3% רוצים לראות אותו ממונה למאמן. אחריו הגיעו אברהם גרנט (25.5%), יוסי אבוקסיס (11.2%), ווילי רוטנשטיינר (8.6%), ניר קלינגר (4.0%) ורוני לוי עם 2.4% בלבד.

בנוסף, 38.3 אחוזים מהנשאלים סבורים כי החלטת ההתאחדות לכדורגל, על מינוי ווילי רוטנשטיינר כמאמן למשימה הכי חשובה של הנבחרת ב-20 השנים האחרונות, התקבלה מתוך אינטרסים אישיים וסגירת חשבונות. 27.6% טוענים שמדובר בהחלטה מקצועית לחלוטין, ו-34.0 פשוט לא יודעים.

הרבה נאמר על הכדורגל בישראל, אז איזו מדינה משתווה ברמת המקצוענות ל"ליגה השישית באירופה"? הכדורגל בבלארוס הוביל עם 20 אחוזים, אחריו הגיעו לוקסמבורג (19.3%), סקוטלנד (10.2%), בלגיה (5.7%), סין (5.2%) ואת האחוז הגבוה ביותר התשובה - אף אחת מהן (39.5%).

חובבי הכדורגל נשאלו גם איזו קבוצה עומדת בראש סדר העדיפויות שלהם מבחינת אהדה ספורטיבית. תגידו מה שתגידו על הנבחרת הישראלית, אבל לאוהדים עדיין אכפת. 43.6 אחוזים דירגו אותה ראשונה, לפני "הקבוצה שלי בליגה הישראלית" (32.1%), ברצלונה (9.0%), קבוצה אחרת בעולם (7.1%) ואף אחת מהן (8.1%).

*המדגם נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD, בתאריך ה- 19 ביולי 2020 בשעות הלילה, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 421 משיבים בוגרים (18+) מכלל האוכלוסייה בישראל. טעות הדגימה הסטטיסטית 4.5%+- בהסתברות של 95%.