ממשלת בריטניה אישרה לנבחרת לשחק בסקוטלנד

ישראל לא תצטרך לעבור בידוד. קמר: "מלמד על מאמץ לשוב לפעילות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.07.20 - 18:12

תגיות: ליגת האומות

תחילת כתבה

הנבחרת נמצאת מרחק שני ניצחונות בלבד מהעפלה היסטורית ליורו והפעם הקורונה לא תמנע ממנה לנסות. ההתאחדות הסקוטית עדכנה את ההתאחדות לכדורגל שממשלת בריטניה אישרה את הגעת ישראל למשחקים במוקדמות ליגת האומות ובחצי גמר פלייאוף יורו 2020, ללא צורך בבידוד ובהתאם לפרוטוקול של אופ"א.

במכתב, ציינו הסקוטים שחשוב להקפיד על צמצום תנועה מעבר להגעה לאימונים ולמשחק, שהייה במלון במסגרת נפרדת ועזיבת המדינה לכל המאוחר יום לאחר המשחק. המשחק בליגת האומות ישוחק כבר בארבעה בספטמבר בעוד הקרב הקריטי בפלייאוף העלייה ליורו ייערך חודש לאחר מכן, בשמונה באוקטובק.

מנכ"ל ההתאחדות רותם קמר: "הבשורה שהגיעה מהממשלה הסקוטית מלמדת על מאמץ אמיתי מצדה להחזיר יחד עם ההתאחדות המקומית את פעילות הנבחרות, כמובן בכפוף להגבלות נדרשות בעידן הקורונה. אנחנו פועלים עם ממשלת ישראל לטובת הנושא ומשוכנעים כי כבר בזמן הקרוב יתקבל אישור דומה שיבטיח את החזרה לפעילות בינלאומית של נבחרות הייצוג וכן של הקבוצות הישראליות שלוקחות חלק במפעלים האירופים".

"סוגיית הזמן הולכת ונעשית קריטית יותר ויותר. המתווה שאישרה ממשלת סקוטלנד דומה מאוד לזה שגיבשה ההתאחדות לכדורגל והוצג בפני משרדי הספורט והבריאות. עבדנו קשה כדי לבנות מודל מתאים לעת הנוכחית מתוך הכרה בחשיבות הלאומית לפעילות הבינלאומית שלנו במסגרת הנבחרות והקבוצות, ואנחנו סמוכים ובטוחים כי נוכל בזמן הקרוב לחזור עם תשובה דומה להתאחדות הסקוטית ולהתאחדויות האחרות שהנבחרות/קבוצות שלהן עתידות להגיע לישראל במסגרת התחרויות שמארגנת אופ"'א", חתם.