ווילי רוטנשטיינר ביקש ששחקני מכבי ת"א יצטרפו לנבחרת

המאמן פועל להחזרת השחקנים שנמצאו חיוביים כבר לאימונים בשבוע הבא

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.09.20 - 09:02
תחילת כתבה

עליית הקבוצות הישראליות לשלב הבא בליגה האירופית הורידה מעט מהלחץ שהיה על ווילי רוטנשטיינר. המאמן חשש שבמקרה של הדחת מכבי חיפה והפועל באר שבע הוא יתקשה לשמור על השחקנים משתי הקבוצות אותם ירצה לזמן למשחק החשוב ב-8 באוקטובר בסקוטלנד בכושר, בגלל הסגל הכללי שמתחיל היום (שישי), אבל הוא הוסר.

יחד עם זאת, האוסטרי יציג היום (שישי) רשימת שחקנים שיוחרגו במהלך הסגר ויתאפשר להם להגיע לאימונים כדי לשמור על כושר מבחינתם אם וכאשר יוחלט לקחת אותם לנסיעה לגלזגו. בין אלו שיוזמנו יהיו גם שחקנים שנלקחו בחשבון כדי להוות יריב באימון ולא מיועדים לנסיעה והדבר יועבר אליהם בשיחות במהלך ההתכנסות שתהיה כבר אחרי כיפור.

רוטנשטיינר, יחד עם ההתאחדות לכדורגל, פנו לאופ"א בבקשה לדעת האם ניתן לזרז את האפשרות ששחקנים שנדבקו במכבי תל אביב כמו דן גלזר, יונתן כהן, אבי ריקן ודור פרץ יוכלו לעמוד לרשות הנבחרת כבר באימונים בשבוע הבא. כרגע עושה רושם שהיחיד שיוכל להתאמן לפני היתר ולשמור על כושר סביר הוא גלזר, אבל רוטנשטיינר לוחץ לקבל הקלות על יתר שחקני האלופה, כשבראשם דור פרץ שמיועד לפתוח נגד סקוטלנד במשחק החשוב בגלאזגו.

"קשה לוותר על שחקנים כמו פרץ וגלזר. אנחנו רחוקים שני משחקים מהיורו", אמר רוטנשטיינר לראשי ההתאחדות, שהביעו אופטימיות זהירה ולא יותר מכך בשלב זה: "פנינו לאופ"א וביום חמישי אם אותם שחקנים ייבדקו ויימצאו שליליים ייתכן וחלק מהם יוכל לצאת עם הנבחרת".

מי שישוב לנבחרת הוא דיא סבע, שסיים את דרכו בסין וההערכה היא שיסיים את ענייניו באיחוד האמירות בתחילת השבוע ויוכל להתרכז במשימה הקרובה של הנבחרת.