הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בגלל הפלייסטיישן: כך החל הבלאגן בסקוטלנד

ארסנל וסלטיק דרשו לחקור. טירני: "מאכזב, עמדנו בהנחיות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.10.20 - 09:03

בימים כתיקונם, עם סגל מלא ומול "האמפדן פארק" הומה אדם, כנראה שסקוטלנד הייתה מגיעה כפייבוריטית מול ישראל - אבל ההודעה אמש (רביעי) על התפשטות הנגיף באי הבריטי, גם אם מדובר בשמחה לאיד, החדירה לא מעט מוטיבציה בנבחרת הישראלית. ובסקוטלנד, ניחשתם נכון, עדיין מנסים ללקק את הפצעים. 

ב"סאן" הסקוטי דווח הבוקר כי ההחלטה לבודד את קיירן טירני וראיין כריסטי, שלא אובחנו כנגועים בנגיף אך שהו לידו של סטיוארט ארמסטרונג שאובחן כחיובי, עוררה זעם רב בקרב קבוצותיהם - ארסנל וסלטיק. על פי הדיווחים, השניים נכחו בחדרו של ארמסטרונג במלון בו שהתה הנבחרת והיו מעורבים במשחק פלייסטיישן, אשר בגללו הצטוו להיכנס לבידוד.

לטענת השניים, הם השתמשו בקונסולות נפרדות וצייתו להנחיות הריחוק החברתי - ובמועדונים שלהם דרשו מהממשלה הסקוטית להתערב בנושא ולספק תשובות. "כריסטי חזר על כך שדבק בפרוטוקולים", הסביר דובר סלטיק. "אנחנו שואפים לשוחח עם הממשלה ורשויות נוספות כדי להבין מדוע אותם שחקנים שמספקים תוצאות שליליות לנגיף נכנסו לבידוד עצמי".

"אני מאוכזב בעיקר מההשפעות האפשריות על המדינה ועל המועדון שלי", הוסיף כריסטי לאחר התגלות המקרה. "מכיוון שאנחנו פועלים על פי הפרוטוקולים האלה זמן רב, אני מכיר אותם היטב. הריחוק החברתי מחברי הקבוצה הפך לנורמה".

ארסנל, שתאבד את טירני עליו שילמה 25 מיליון פאונד, ביקשה גם כן לחקור את האירוע. "קיירן היה רחוק בכל עת מהשחקן שאובחן כחיובי ולא הפר את כללי הפרוטוקולים של נגיף הקורונה. אנחנו דורשים ייעוץ נוסף והבהרת הפרטים", אמרו בארסנל. טירני הוסיף: "זה מאכזב ומתסכל. עמדתי בכל התקנות, וודאתי שאני מתרחק מחברי הנבחרת במלון ויצאתי שלילי לנגיף".