הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ביטון: "הפתרון? לא לזמן שחקנים מקבוצות נגועות"

"אי אפשר לשלוט בנגיף ברמת הנבחרות"; "הבדיקות - כיסוי תחת, בולשיט אחד גדול"; בלם סלטיק שחלה בקורונה מציע לא לזלזל במחלה: "המעטתי בערכה. לא הצלחתי לעמוד"

עדי הרשליקוביץ
עדי הרשליקוביץ  19.10.20 - 19:37
תחילת כתבה

רגע לפני שליגת העל חוזרת לפעילות, קשה להתעלם מסיבוב ההדבקות האחרון שתקף את שחקני נבחרת ישראל, דבר שגרם ללא מעט תסכול ובלבול אצל אלה שחטפו את הנגיף: ערן זהבי, חאתם אלחמיד, לואי טאהא, שני אנשים צוות וניר ביטון. מצד אחד, השחקנים נבדקים יום לפני משחק, אבל מהצד השני זה לא באמת עוזר.

"אי אפשר לשלוט בזה. פה בסלטיק אנחנו במשטר במשך ארבעה חודשים מאז שחזרתי מישראל", אמר ניר ביטון למהדורת חדשות הספורט. "לא משפחות, לא מסעדות, לא חברים, אין כמעט חיי פנאי, אסור לארח אנשים בבית. אנחנו שומרים על עצמנו".

לעומת הסדר המופתי בקבוצתו, הבלם דיבר על כמה שהנושא בעייתי ברמת הנבחרות: "זה חוסר מזל, אתה הולך לנבחרת ופתאום יש שחקן חולה ומגלים זאת אחרי כמה ימים, וסביר להניח שיהיו עוד חולים. כעקרון זה בלתי אפשרי לשלוט בזה ברמת הנבחרות, כל הבדיקות האלה הם בולשיט אחד גדול. איך ערן אמר: 'זה כיסוי תחת, לצאת מידי חובה'. ההוא שלילי וההוא שלילי, סביר להניח ש-95 אחוז מהשחקנים יהיו שליליים, אבל פתאום יומיים-שלושה אחרי המשחק יהיו כמה חיוביים. בקבוצה הרבה יותר קל לשלוט בזה".

למרות הטענות, לביטון אין פתרון למציאות הבעייתית: "אין לזה פתרון. הפתרון היחיד הוא לבטל את הנבחרות וזה לא יקרה. ברגע שמגיעים לנבחרות, אם יש קבוצה שפתאום יש בה כמה חיוביים במשך כמה ימים, לפעמים לא צריך לקחת סיכון עם כל הצער שבדבר. צריך לשמור על השחקנים בסביבה שהיא נוחה וסטרילית, ואם זה אומר לא להזמין שחקנים מקבוצה שהייתה בה התפרצות - אז זה מה שצריך להיות".

ביטון דיבר גם על המחלה עצמה ואישר - גם ספורטאים צעירים יכולים לסבול: "את הימים הקשים עברתי. מחר אני יוצא מהבידוד ואני כבר מת לחזור לשגרה. לפני המחלה זלזלתי בה והמעטתי בערכה, אבל זה לא נעים. היו כמה ימים לא קלים בכלל. חום, כאבי ראש, שרירים - לא הצלחתי לעמוד והייתי חייב לשבת, ברמה כזאת. אני עדיין בלי טעם וריח ומקווה שזה יחזור מהר. ימים לא קלים, אבל הקשה מאחורינו".

"אתה לא יודע לקראת מה אתה הולך, כולם יודעים איך המחלה מתחילה ולא איך היא מסתיימת. אני חושב שאם זה השפיע עליי, בחור צעיר וספורטיבי, אני לא יודע איך זה משפיע על אנשים מבוגרים. אנחנו רואים מקרי מוות. אני מבקש מאנשים - תשמרו על עצמכם, תשארו בבתים ותשמרו על הקרובים - זו מחלה לא קלה".