הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"סוף סוף קצת גיוון": שחקני הנבחרת הגיבו

זהבי, נאתכו וסולומון דיברו. ווילי: "יש מקום לאופטימיות"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.12.20 - 20:11
תחילת כתבה

יש שדימיינו שמות נוצצים לצד שמה של נבחרת ישראל, ויש שקיוו להגרלה קלה שאולי תסלול את דרכנו לטורניר גדול ראשון בהיסטוריה. בפועל, נבחרת ישראל לא קיבלה את זה ולא קיבלה את זה. מה שהיא כן קיבלה, זו הגרלה מוכרת ונוחה על הנייר - מול אוסטריה, סקוטלנד, דנמרק, איי פארו ומולדובה - אבל כזו שהעפלה ממנה לא תהיה כל כך פשוטה. 

״אלה נבחרות איכותיות ומוכרות, האתגר עצום, אבל יותר מכל דבר חשוב לנו שהקהל יהיה איתנו ויתמוך בנבחרת", אמר ערן זהבי לאחר ההגרלה. "יותר מדי זמן מתקיימים משחקי הנבחרת ללא קהל וזה כל כך חסר לנו. אני משוכנע כי גם בבית מאתגר, עם נבחרות ושחקנים מהצמרת האירופית, יהיו לנו הרבה רגעים בהם נסב גאווה לאוהדים. סקוטלנד ואוסטריה כבר חלק מאתנו כמעט, הוכחנו שאפשר להתמודד מולן ואני מאמין כי אם נמשיך בהתקדמות שלנו, זה יהיה קמפיין צמוד עד הסוף״.

ווילי רוטנשטיינר, המנהל הטכני של ההתאחדות לכדורגל, הוסיף: ״אני לא יודע מי יהיה מאמן הנבחרת, אבל אין ספק שזאת הגרלה מעניינת. עבורי, כמובן שמפגש נוסף עם אוסטריה הוא מרגש במיוחד. אנחנו מכירים היטב שתיים מהיריבות והתמודדנו מולן בהצלחה. ההתקדמות של הנבחרת היא סיבה טובה להיות אופטימיים לגבי הסיכויים״.

אורן חסון, יו״ר ההתאחדות לכדורגל, אמר: ״הגרלה מרתקת שמבטיחה אתגר גדול לנבחרת שלנו וכדורגל ברמות הגבוהות ביותר. אנחנו שואפים כמובן למיצוי הפוטנציאל המבטיח של השחקנים שלנו והנבחרת, אבל מעל לכל מייחלים כבר לחזרת אוהדי הנבחרת אחרי הנתק הארוך והכואב שנכפה על כולנו בעקבות נגיף הקורונה. בשבועות הקרובים נסיים את הליך בחירת המאמן ונתחיל בהיערכות למפגשים הצפויים ולמאבק כמיטב היכולת על מיקום גבוה והצגת כדורגל התקפי ויוזם שמאפיין את הנבחרת שלנו. יחד עם הקהל התומך והנאמן של הנבחרת הכל אפשרי״.

"אני בתקופה טובה, הולך לי טוב ואני משתפר", הוסיף מנור סולומון. "סקוטלנד? בעבר שחטאר קיבלה ארבע שנים ברציפות את סיטי. אני חושב שזאת אחת הנבחרות החזקות בדרג השלישי. גם אוסטריה חזקה ויש את הסיפור עם אנדי ו-וילי. דנמרק על הנייר הכי פחות טובה בדרג הראשון, אבל הם לא סתם שם. יש להם שחקנים נהדרים שלא ידעת שהם בדנמרק. ההגרלה קשה ונעשה את המיטב שלנו כדי לסיים כמה שיותר גבוה".

"ידענו לפני שכל הגרלה תהיה קשה ולהגיע למונדיאל או לפיילאוף יהיה קשה", הוסיף היהלום הצעיר. "כל משחק יהיה קשה גם נגד הנבחרות הקטנות יותר, אבל בבית הזה הכל יחסית פתוח ואפשרי. אנחנו אנדרדוג, אבל יכולים על הנייר לסיים במקום השני והלתמודד עם נבחרת בבית הזה וננסה לעשות הכל כדי להגיע לחודשים המכריעים עם סיכוי לסיים במקום השני. אם יש צורך בכלל לעשות אסיפות טקטיות נגד סקוטלנד? ראינו אותם כל כך הרבה, אני מכיר אותם כל כך טוב, אבל תמיד טוב לחדש וללמוד מהמשחקים".

"יש לנו סוף סוף קצת גיוון", פתח ביברס נאתכו את דבריו בציניות במסיבת העיתונאים. "זה מסלול מאוד מאוד קשה שרק אחת עולה ישירות והשנייה הולכת לפלייאוף, אז יהיה קשה. יש שלוש נבחרות מאוד חזקות שיותר טובות מאיתנו כרגע, איי פארו שלמרות שאוהבים לזלזל מתקדמים, ומולדובה שאני חושב שטובה אבל בתקופה פחות טובה. זה בית מעניין מאוד. מצד אחד יש סיכוי, אבל מצד שני יכול להטעות. הדנים מאוד חזקים ואת אוסטריה אנחנו טיפה יותר מכירים, אבל יהיה מאוד מעניין".

על נורבגיה אמר הקפטן: "ברור שאפשר לקבל נבחרות יותר קשות, ודנמרק אמנם לא נוצצת, אבל מאוד קשה. כדורגל שונה מאוד מהישראלי, עם הגנה פיזית וחזקה. יהיה משחק מאוד קשה נגדם. כרגע הכל על הנייר, כי אי אפשר לדעת מה יהיה. אמנם שם לא נוצץ, אבל לא למהר לזלזל. אוסטריה? אני חושב שאוסטריה חזקה מאוד, אפילו אולי קצת יותר טובים מדנמרק. נכון שווילי מכיר אותם מבפנים, עם שחקנים שגדלו אצלו. כבר פגשנו אותם וראינו שאפשר לנצח אותם, למרות שבמשחק השני היה סיפור אחר".

על סקוטלנד, אותה תפגוש הנבחרת בפעם השביעית בשלוש שנים, אמר נאתכו: "יש אפילו קבוצות בליגה שלא פוגשים בתדירות הזאת. זה הופך להיות משחק ביתי, שמכירים כבר את בית המלון והחדר. סוג של נורמה. מקצועית, זאת נבחרת שאפשר להתמודד איתה. ניסינו להניע כדור נגדם על הקרקע ובשנתיים האחרונות עשינו תוצאות טובות חוץ מהפנדלים. אנחנו פחות או יותר שווים ביכולת".

"איי פארו ומולדובה? היום כבר אין נבחרות שאתה יודע שתיתן להן שלוש או ארבע חתיכות. בטוח שלא יהיה קל. לא הייתי ממהר להגיד שיהיו שש נקודות בטוחות. אם נרצה לעשות משהו בבית הזה ברור שנצטרך לנצח את אלה שאחרינו, אבל בטוח שלא יהיה קל".